Chronologie de Champagne v Bugsy’s baru

V pražském baru Bugsy’s vrcholí charitativní dražba unikátní lahve šampaňského Moët & Chandon z roku 1921, největšího ročníku 20. století, která celých devadesát let čekala takzvaně na kvasinkách na svého majitele přímo ve sklepech pod městem Épernay v srdci Champagne. Bugsy’s bar právě v letošním roce spustil unikátní projekt Chronologie de Champagne, kde nabízí 64 různých ročníkových vín Moët

Jedenáct lahví prémiové skotské Glenfiddich v aukčním prodeji

Rok 2012 je pro nejprodávanější značku jednodruhové „single malt“ skotské na světě opravdu speciální. Tato proslulá destilérka totiž slaví, stejně jako Socha Svobody, své 125. výročí, které navíc doplňuje nedožitými 110. narozeninami poslední pravnučky zakladatele značky. Při příležitosti těchto důležitých milníků se tak Glanfiddich rozhodl představit něco, čemu by se dalo jednoduše říci jedna z vůbec

Potápky Girard-Perregaux pro aukci

Hodinky Sea Hawk byly vždy určeny asertivním osobám, ochotným pustit se do extrémních dobrodružství. Zaujmou především svým neobvyklým designem 44mm ocelového pouzdra. Heliový ventil, otočná luneta se zkosenými hranami a šroubovací korunka – to jsou atributy špičkových vodotěsných hodinek do 1000 metrů. Automatický strojek GP033R0 vlastní manufakturní výroby navíc nabízí komplikace data a indikace rezervy

Druhý nejdražší obraz Toyen jde do dražby

V historii druhý nejcennější obraz surrealistické malířky Toyen s názvem Potápeč bude poprvé vydražen v české aukci společnosti 1. Art Consulting Praha. Aukce proběhne 18.března v Topičově salonu na Národní Třídě v Praze, přičemž předpokládaná finální částka by měla překročit hranici 15 milionů korun, čímž by se dostalo plátno do první desítky nejdražších obrazů v ČR. Vyvolávací

Kombinézu z ikonického filmu Le Mans vydražili za 20 milionů

Film Le Mans vzbuzuje emoce fanoušků už čtyřicet let. To všechno především díky perfektnímu ztvárnění závodního prostředí a hereckému výkonu Steva McQueena. Jeho kombinéza byla teď vydražena v Kalifornii za neuvěřitelných 984 000 USD (skoro 20 milionů korun). Bílá kombinéza z nehořlavého materiálu Nomex nese jmenovku filmové postavy, kterou McQueen ztělesňoval – Michaela Delaneya. Kromě

Šperky Elizabeth Taylor vydraženy za 2,3 miliard

V New Yorku v aukční síni Christie’s byly vydraženy šperky holywoodské legendy Elizabeth Taylor, která letos 23. března zemřela na selhání srdce. Odborníci odhadovali, že se cena za prodané klenoty bude pohybovat okolo miliardy korun, ale výsledek předčil i všechna očekávání. Celková suma ultra luxusních klenotů totiž dosáhla astronomické částky 2,3 miliard. Vrcholem dražby byl náhrdelník La

Hodinky Longines vydraženy za 90 000 dolarů

Náramkové hodinky Longines Master Collection Moon Phases „Andre Agassi” byly společně s víkendem pro čtyři osoby na dostizích Kentucky Derby 2012 vydraženy za nebývale vysokou částku. Ta se po napínavé aukci vyšplhala až na neuvěřitelných 90 000 $, tedy zhruba 1 700 000 Kč! To by však nebylo vše. K této částce, která je určená neziskové organizace Andreho Agassiho pomáhající

Draží se hodinky Jamese Bonda

Do dražby v Christie’s v Ženevě míří originální hodinky Rolex 5513 Submariner, které měl na sobě Roger Moore jako James Bond ve slavné bondovce Žít a nechat zemřít z roku 1973. Jejich cena je znalci odhadována mezi 230 000 a 450 000 dolary. Tyto unikátní hodinky vytvořil Rolex v roce 1972, stále mají původní Oyster tah i ozubenou

Dům Michaela Jacksona na prodej

V Beverly Hills se prodává dům, ve kterém žil král popu Michael Jackson. Dům je na prodej za 23,5 milionu dolarů. Dům je navržen architektem Richardem Landrym ve stylu  francouzského zámku s francouzským decorem z 18. a 19. století. Stěny jsou zdobeny akvarely a akrylovými malbami. Sídlo má šest ložnic, 10 krbů, vinný sklípek, fitness

Prestižní „Nikon Kalendář 2012“ vyšel ve třetím vydání a přispěl částkou 169 500 Kč na léčbu dětí

Prvního listopadu proběhlo v Hudebním divadle Karlín v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku soutěže Nikon Kalendář – moje srdeční záležitost. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným vybrala z celkového počtu 1 668 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního Nikon Kalendáře pro rok 2012

Vzkříšení ikony – Eterna uvádí na trh nový model Super KonTiki

Od roku 1962 je mezi potápěči jméno Super KonTiki synonymem vynikající spolehlivosti a přesnosti. Dnes

Nová limitovaná edice oblíbených hodinek Orlík

Společnost Elton hodinářská připravila jedinečnou limitovanou edici sportovních hodinek Prim Orlík II. s názvem Tobruk.

Hermès si umí od času odpočinout

Už je tomu pět let, co se v Hermès snaží za pomoci svých hodinek ulehčit

S jednou ručkou, jako kdysi: MeisterSinger

Za úspěchem novodobých hodinářských značek stojí rozhodně originální a osobitý přístup. Právě proto se německý

Tourbillon s rodokmenem nejlepších

Carl Friedrich Bucherer byl výjimečný muž, který měl odvahu odklonit se od mnohokrát prošlapané cestičky.

Gastronomický výběr

Degustace tokajských vín a signature koktejly od Ádáma Vincze

Tento týden, konkrétně ve dnech 21.–25. dubna, můžete v Buddha – Bar Restaurant Prague objevovat

Dokonalá malostranská terasa v Pálffy Paláci

U mnohých z nás se výraznější potřeba návštěvy restaurací “aktivuje” až v období, kdy si

Máneska láká na argentinský víkend

V oblíbeném steakovém útočišti na pražských Vinohradech, restauraci Máneska, se chystá speciální akce, která proběhne

Krušovičtí sládci připravili hokejový SAAZ LATE ležák

Unikátní novinku, hokejový SAAZ LATE ležák, uvařili krušovičtí sládci pro sportovní fanoušky a pivní fajnšmekry

Kogo povolilo kravatu

Kogo povolilo kravatu

Restaurace Kogo Havelská dospěla po dvaceti letech úspěšného provozu k nevšední proměně. V duchu svého

Osobnosti

Martin Prokop odstartoval do Rally Argentina – soutěže v přežití

Kratší než v minulých ročnících, ale extrémně náročná. Taková bude Rally Argentina, čtvrtý závod MS

LYMFOM HELP CUP by Klára Spilková zahájen v Olomouci

V neděli 12. dubna proběhl první z pěti charitativních golfových turnajů v rámci LYMFOM HELP

Luděk Seryn otevřel svůj hodinářský a klenotnický ateliér

Český nezávislý klenotník a hodinář Luděk Seryn otevřel v polovině dubna slavnostně svůj nový ateliér

Pojišťovák roku věří hodinkám Maurice Lacroix

Na ruce Jaroslava Besperáta, generálního ředitele České podnikatelské pojišťovny, mají své stále místo hodinky Maurice

Francouzský lékař a spisovatel Jean-Christophe Rufin

Zakládající člen organizace Lékaři bez hranic, nositel Goncourtovy ceny a někdejší velvyslanec v Senegalu napsal

Powered by: wordpress & purengine.