Sociální sítě
Nahoru

5 hvězdiček pro oázu luxusu, designu a pohody

Cestujete po Evropě, chcete si prohlédnout čarokrásnou Prahu a přitom si pořádně odpočinout? Anebo do České republiky přijíždíte na důležitý business trip, potřebujete ubytování a taky pronájem privátních prostor pro jednání s kolegy? Hledáte elegantní stylové ubytování v samém centru města, kde byste po celém dni mohli zažít opravdový relax? Stop hledání! Zabukujte si pokoj v pražském hotelu Emblem. Extrémně příznivá pro turismus i pracovní jednání je poloha hotelu. Platnéřská ulice, kde se budova postavená na počátku 20. století nachází, leží na křižovatce historie a současného pulzujícího města. V docházkové vzdálenosti jsou nejskvostnější památky Prahy jako Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem, Staronová židovská synagoga, koncertní síň Rudolfinum, ale třeba také nákupní bulváry v Pařížské ulici a Na Příkopech.

Budova hotelu Emblem Prague prošla velmi citlivou rekonstrukcí. Hlavní linie designu se nese ve stylu Art Deco. Zároveň však americká designérka Alison McNeil vytvořila moderní a přitom harmonický prostor vybavený všemi doplňky a splňující všechny požadavky, které na současné špičkové hotely klademe. Filozofií hotelu Emblem Prague je snaha, aby se tu hosté cítili jako doma, ať už přicestují za památkami anebo za prací. Po dlouhém dni ve městě je příjemné vracet se do komfortního hotelu. Navíc s vědomím, že součástí hotelu jsou lázně s wellness a fitness centrem, širokou nabídkou masáží, relaxační místností a privátní střešní terasou. Na samém vrcholku střechy je umístěna jacuzzi, v níž si klienti mohou užívat intimitu okamžiku a zároveň si vychutnávat pohled na červené střechy pražských domů a na horizontu panorama Hradčan. Spa služeb v hotelu Emblem Prague mohou využívat hoteloví hosté, stejně jako návštěvníci „zvenčí“. Ostatně hotelové Spa je jen jedním z míst, kam jsou hosté zváni, aby zde trávili svůj volný čas. Prostorová koncepce hotelu byla totiž navržena tak, že pokoje jsou velmi exkluzivní, ale relativně malé. Pokoj rovná se kvalitní přespání. Zbytek svého pobytu v hotelu si mohou hosté užívat právě v lázních Spa, v baru na terase anebo v hotelovém klubu Maharal. Tam se konají nejrůznější akce, přednášky, výstavy, ale lze tu prožít třeba i jen klidný večer se sklenkou v rozhovoru s přáteli či ostatními cestovateli. Bílá, šedá, stříbrná. Základní barevnost pokojů a suites v hotelu Emblem Prague doplňuje ještě hnědá či béžová. Dominantní postele s čalouněným čelem a top class matracemi, designový pracovní stůl, lenoška, lampy a masivní závěsy od stropu po podlahu. Koupelny jsou mramorové a v pokojích nechybí ani přístroj na kávu nespresso. Doladěn je každičký detail, pokoje působí uvolněně̌, mají šarm a osobitost. Naprosto unikátní zážitek je pak ubytování ve Suite Library, kde in- teriéru s dřevěnými podlahami a úchvatnou fialovou tapetou vévodí king size manželská postel a před ní stojící originální XL měděná vana od firmy William Holland. Designové kousky ale najdete v hotelu Emblem doslova na každém kroku. Britské designérské trio Ochre vybíralo překrásné lustry, pohodlná sofa a nápaditá světla do vyhlášené hotelové restaurace George Prime Steak a klubu Maharal Club. Stěny hotelových pokojů zdobí výrazné tapety firmy Elitis. Stolky z leštěného teakového dřeva od Juliana Chichestera jsou díky čarokrásné hnědé barvě výrazným kontrapunktem k celkovému designu pokojů. Masivní křišťálový lustr, který připomíná obří klenot a září ve foyer hotelu, navrhli čeští umělci Daniel Pošta, Zdeněk Vacek a Jakub Jandourek. Uniformy pro personál jsou dílem známého českého návrháře Jakuba Polanky. Recepční, servírky, vrátní a ostatní personál mohou kombinovat dohromady více různých kusů oblečení. Výsledná uniforma může být slavnostní nebo více uvolněná

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.