Sociální sítě
Nahoru
reklama

Obohaťte svou sbírku o limitovaný blend Hennessy·8

Nejznámější značka koňaků na světě přichází s unikátním blendem Hennessy·8. Spojuje při tom osm eaux-de-vie a dech beroucí design lahve. A cena? 35 000 Euro, tedy zhruba 945 000 Kč!

Hennessy8_box_white

Dům Hennessy oznámil důležitý milník ve své 250-ti leté historii. Stávající Master Blender, Yann Fillioux, oficiálně uvedl svého synovce, Renauda Fillioux de Gironde, který patří do 8. generace rodiny Fillioux, jako svého následovníka a nového Master Blendera. Jako poctu příchodu nové generace a tradici předávání savoir-faire výroby koňaku, stvořil Yann Fillioux svůj konečný blend, koňak Hennessy·8.

Hennessy8_-_Key_visual_1

Ten ztělesňuje 250 let dokonalosti a neúnavného objevování. Jedná se o vzácnou limitovanou edici v počtu 250 lahví, která již nebude nikdy znovu vyrobena. Autorem obalu se stal známý umělec Arik Levy. Jeho karafa pro koňak Hennessy·8 je skutečným mistrovským dílem. Je vyrobena z ručně foukaného krystalu z dílny Baccarat a skládá se z 8 do sebe zasunutých kruhů znázorňujících 8 generací Master Blenderů a 8 eaux-de-vie obsažených v blendu.

Yann_Fillioux_and_Renaud_Filloux_de_Gironde_2

Nadčasový a zároveň moderní, koňak Hennessy·8 je doslovným symbolem předávání Hennessy tradice z jedné generace na druhou. Je výsledkem vzácné alchymie a pojmenován po osmi eaux-de-vie, které obsahuje. Sedm z nich vybral Yann Fillioux a představují sedm po sobě jdoucích generací Hennessy Master Blenderů. Osmou eau-de-vie vybral Renaud Fillioux de Gironde, který bude po svém nástupu představitelem 8. generace rodiny Fillioux.  Hennessy·8 je také ódou na svobodu a originalitu. „Číslo 8 je odvěkým symbolem dokonalosti“, říká Yann Fillioux, pro něhož se unikátní blend stal splněným snem a dodává: „pro mě ztělesňuje ideální jasnost a absolutní dokonalost.“

Decanter_at_Baccarat

Kazeta koňaku Hennessy·8 ukrývá karafu jako ochranná lastura. Je inspirována přírodou a historickým sídlem Hennessy ve francouzské oblasti Cognac.  Je vyrobená z dubových prutů pocházejících z Hennessy truhlářské dílny La Sarrazine. Arik Levy sestrojil návrh v 25 vrstvách, kdy každá představuje 10 let historie Hennessy. Nepravidelné otvírání se kazetou táhne zezhora dolů jako symbol řeky Charente, která oblastí Cognacu protéká. Tento detail nabývá na hloubce díky měděnému „řečišti“, které září zevnitř kazety. Měděné vykládaní uvnitř kazety odkazuje na tradiční alambik, další ze symbolů dovednosti domu.

Hennessy8_and_tools

Karafy Hennessy·8 jsou ručně sestavované v dílně Atelier des Editions Rares, kde se vyrábí nejvzácnější kreace  Hennessy. Každá karafa je jednotlivě číslovaná, podepsaná Arikem Levy a může být personalizovaná dle požadavku. Doprovází ji elegantní kufřík obsahující 4 degustační skleničky, které navrhl před 30-ti lety Georg Riedel a Yann Fillioux. Ty byly reeditované speciálně pro tento koňak. Součástí je i pipeta ze sudového dřeva a držák na korek. Krystalový uzávěr karafy zdobí gravírování s florálním motivem, v kterém rezonuje osm kruhů. Kolem hrdla karafy se táhne hedvábné vlákno měděné barvy, zapečetěné měděným medailonem nesoucím písmeno “H”. Tuto speciální techniku dokonale zvládl Guerlain, sesterský dům Hennessy.

Guerlain

Balení Hennessy·8 doplňuje publikace popisující jeho příběh, klíč ke kazetě, personalizovaný štítek potvrzující autentičnost a číslovaný certifikát podepsaný Yannem Fillioux. Cena tohoto mistrovského díla je 35 000 EUR za set.

 

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.