Sociální sítě
Nahoru

Golf v přírodním parku Horní Berounka

Na realizaci golfového hřiště v Darovanském Dvoře zanechali výraznou stopu designéři Kamil Pilát a Chris Johnson. Nejprve vzniklo prvních 9 jamek mistrovského hřiště, které bylo na jaře roku 2002 rozšířeno do podoby hřiště 18-ti jamkového. O dva roky později došlo k jeho dalšímu rozšíření a to o velmi malebnou část – 9 jamek hřiště Jezírka. Celé 27 jamkové hřiště je velmi citlivě zasazené do okolní krajiny. Svým charakterem se jedná o hřiště s kombinací parkového a linksového typu. Hřiště je střední sportovní obtížnosti, je však dostatečnou výzvou rovněž pro závodní hráče.

Co očekávat na golfovém hřišti v Darovanském dvoře

Panorama – vyznačuje se dalekými rozhledy po okolní krajině a zbývajících jamkách celého hřiště. Je završena malebným jezírkem v blízkosti terasy restaurace

Svatá Anna – název této sestry Panoramy připomíná historii jednoho z prvních povrchových černouhelných dolů na území Rakouska – Uherska. Zbytky po dolování uhlí před 150 lety jsou ještě patrné mezi jamkami č. 8 a č.9., jinak se zde již nacházejí převážně krásné dubové a březové háje.

Jezírka – kouzelné hřiště plné bunkerů v sobě ukrývá dvě vodní hladiny, mezi stromy lze tušit blízkost řeky Berounky

Více z rubriky Fit

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.