Sociální sítě
Nahoru

Italian Gardens – nekonečný dialog umění a přírody

Bulgari představuje novou High Jewellery kolekci Italian Gardens. Ve 100 jedinečných skvostech inspirovaných uměním zahrad kvetoucích za dob italské renesance se díky díky zručnosti umělců domu Bulgari snoubí jeho nejcharakterističtější osobité prvky.Italské renesanční zahrady

Skvostné italské zahrady vzkvétaly za dob renesance, kdy architekti, malíři a sochaři velikosti Raffaela a Michelangela reinterpretovali antickou kulturu a změnili pohled na krásu díky novému podnětu – dialogu umění a přírody. Největší inspirací jim však byly zahrady paláců a vil od Belvedere ve Vatikánu přes Villa d’Este v Tivoli, Villa Lante v Bagnaia a Boboli Gardens ve Florencii. Umění a vynalézavost

Italské zahrady – to je rafinovanost, která čerpá z přírody, tak jako freskař využívá palety barev nebo sochař vychází z bloku mramoru. A pohleďme na ten výsledek: živé ploty v geometrické harmonii těší oko naprostou čistotou formy, voda hravě tekoucí z fontán, příjemný pohled na stále zelené keře prostříhané jako skulptury, křehké, ale syté barvy květin a nakonec sochy, jeskyně, jezírka a zeleň zdobící malebné terasy a vily. Umění a každá jeho forma vychází především z chuti být vizionářem, nasbíraných vědomostí a z touhy po inovaci. Umění italských zahrad bezpochyby ztělesňuje vše krásné i díky tomu, že nikdy nebyla narušena harmonie s přírodou. Stejně jako velcí renesanční architekti ani designéři Bulgari nevidí přírodu jen jako předlohu, kterou je potřeba obkreslit, ale jako nedílnou součást umění. Příroda je pramenem inspirace a krásy, jenž může mít podobu nepředvídatelných tvarů a forem. Zároveň je i vzácným zdrojem materiálů, bez jejichž respektu a znalostí nevznikne žádné umělecké dílo. Šperky a hodinky Bulgari ožily díky tomuto nekonečnému dialogu mezi přírodou a uměním ztělesněném ve vzácných kovech a kamenem jak v kráse, kterou vyzařují, tak v omezeních, které definují. Během tohoto dialogu jsou kameny a vzácné materiály tvarovány do jedinečných šperků odrážejících přírodu jako nejčistší formu umění.

Více z rubriky Drahé Kameny

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.