Sociální sítě
Nahoru

Tři slavné ženy ve světě hodinářského luxusu

Hodinky jsou obecně vnímány spíš jako pánská záležitost, ale v této specifické disciplíně luxusu se začínají stále víc prosazovat i ženy. Křehkost a něha v kontrastu s technicistním duchem hodinových strojků je vzrušující kombinací. My jsme pro vás vybrali tři slavné dámy, které na horologická pokušení nedají dopustit. Necháte se inspirovat jejich volbou?

DianaKrallHudba: Diana Krall a Rolex

Úspěch přitahuje úspěch a ikona další ikonu. Možná právě proto si kanadská jazzová zpěvačka a zřejmě nejslavnější pianistka současnosti Diana Krall vybrala za horologického průvodce životem Rolex. Zápěstí dvojnásobné držitelky ceny Grammy nejčastěji zdobí automatické Oyster Perpetual Datejust ze žlutého zlata nebo Lady-Datejust Pearlmaster v bílém zlatě s lunetou osazenou tuctem diamantů. Sofistikovaná klasika křehké, ale přitom silné umělkyni, jejímž manželem je  Elvis Castello, mimořádně sluší, takže není divu, že se na jistou dobu stala dokonce tváří značky.

Kate_Winslet_PRFilm: Kate Winslet a Longines

Matka tří dětí, jedna z nejvýraznějších hereček Hollywoodu a mecenáška charity Kate Winslet se zhlédla ve značce Longines. Tedy lépe řečeno Longines se zhlédl v ní a nabídl jí, aby se stala celosvětovou ženskou tváří několika jeho nejvýznamnějších kampaní. Přestože Kate často, ráda a velmi přesvědčivě hraje živočišné a temperamentní role, vždy z ní vyzařuje podmanivá elegance – a právě na té si Longines zakládá natolik, že se dostala i do mota značky, tedy Elegance is an Attitude. Lepší partnerství si v tomto případě lze jen těžko představit, Kate filosofii Longines hájí se ctí a nebojí se postavit za svůj názor. Vlnu emocí vzbudila třeba její aféra v případě sporu s magazínem GQ, který bez jejího souhlasu otiskl fotografie, na kterých photoshop ubral žensky tvarované Kate pěkných pár kilo. Vydavatel se nakonec musel omluvit a herečka ukázala milionům žen po celém světě, že by se neměly stydět za své křivky.

laurianne-24062_k_kl-900x1200Krása: Miss Švýcarsko Lauriane Sallin a Balmain

Švýcarsko coby hodinářskou velmoc zná celý svět, byla by ovšem škoda, kdyby toto jemné umění překřičelo krásu tamních žen. Země ve stínu Alp má totiž na poli ženského kouzla hodně co nabídnout. Boj o pozornost ale nehrozí, spíš naopak. Jedním z hlavních partnerů prestižní soutěže krásy Miss Švýcarsko jsou totiž už od roku 2005 hodinky Balmain, čímž mezi ženskou krásou a hodinkami vzniká perfektní pojítko. Současnou ambasadorkou hodinek Balmain je tak kralující Miss Lauriane Sallin. Zápěstí půvabné studentky historie umění z Fribourgu zdobí hodinky Miss Balmain Dream Chrono Lady s diamantovou linkou na lunetě a Lauriane tak nonšalantně šíří do světa povědomí o švýcarských pokušeních.

Hodinky Rolex, Longines i Balmain jsou k dostání v Hodinářství Bechyně. Kontakt: Václavské náměstí 10, Praha 1, tel.: +420 608 080 874, www.hodinarstvibechyne.cz

 

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.