Sociální sítě
Nahoru

Motorky trhají rekordy. BMW Invelt hlásí rekordní počet objednávek

Obliba motorek v České republice každým rokem roste. Motorky a skútry z produkce BMW Motorrad u nás zaznamenaly rekordní úspěch již minulý rok, když do registrací přibylo 889 kusů, což ve srovnání s rokem 2018 znamená meziroční nárůst o 13 %. Společnost Invelt, která se řadí mezi první dealery BMW v Čechách, hlásí od začátku roku 2020 rekordní počet podepsaných smluv na motocykly. Do konce května bylo v Inveltu podepsáno 149 objednávek, což je o desítky více, než bylo ve velmi úspěšném minulém roce za stejné období.

Trh motocyklů na koronavirovou situaci nereaguje pesimisticky a lidé si i přes relativní nejistotu dalších událostí chtějí udělat radost. Vybrat si tu správnou motorku je srdeční záležitost. Stejně jako při výběru auta i u motorky platí, že je důležité ujasnit si, co od stroje očekáváte. Chcete trávit víkendy na okruhu, nebo naopak v terénu? Plánujete cestovat? Každý typ motorky BMW nabízí jiný zážitek z jízdy.

Obliba motorek a skútrů BMW stoupá i jako volba dopravního prostředku ve městech. V prodejích BMW Motorrad vládnou cestovní endura s klíčovými modely R 1250 GS a R 1250 GS Adventure. Tyto motorky jsou ztělesněním dokonalé syntézy optimálních vlastností pro cesty na dlouhé vzdálenosti, kombinované se sportovní dynamikou a schopností popasovat se v rukou dobrého jezdce i s těžším terénem. Model F 750 GS společně s modelem G 310 R si v Inveltu vybírají i ženy. Ty se v showroomu objevují kvůli koupi motorky stále častěji. Prioritou u dam je váha motocyklu a výška sedla. Na otázku, proč jsou motorky BMW tak oblíbené, je jednoduchá odpověď. Motocykly BMW jsou a vždy byly technologicky pokročilé, výrobce udává směr v inovacích. BMW jako první zavedlo motocykl s ABS a v podobném duchu pokračuje i dál. V současné době je kladen velký důraz na bezpečnost a systémy, jako je náklonové ABS, kontrola trakce, antihoppingová spojka, anti-wheelie nebo anti-stopiee systém.

BMW nabízí zákazníkovi dynamiku ruku v ruce s maximální mírou ochrany. S výběrem motorky vám pomůže i rada zkušených odborníků. „Ve svém oddělení od prodejců vyžaduji víc než prodat motorku zákazníkovi. Role asistenta prodeje začíná dokonalou znalostí všech modelů BMW, znalostí plynoucí z tisíců kilometrů najetých v sedle našich předváděcích motocyklů, a končí jezdeckým uměním, které by mělo být na takové úrovni, aby zákazníkům případnou radou pomohli vytěžit z motocyklů maximum. Proto se všichni účastní okruhových akcí, motoškol a podporuji je ve zdokonalování jezdeckých dovedností nastavováním individuálních cílů. To samé platí pro zaměstnance servisu a příjmu, všichni musí motocykly detailně znát nejen z manuálů, ale hlavně ze sedla. Tím jsme jiní, vyžadujeme, aby každý z těchto lidí najel kilometry na nových modelech, nasál jejich projev a uměl zákazníkovi vysvětlit charakter stroje,“ říká Ing. Michal Dvořák, vedoucí oddělení motocyklů společnosti Invelt.

Při koupi motorky jsou klíčové testovací jízdy. Zákazník může volit mezi kratším 30minutovým testem zdarma, ale má možnost využít i delších testů. Je-li to u daného modelu možné, zákazník obdrží navigaci s přednastavenou zajímavou trasou a může v klidu vyrazit. K otestování je v Inveltu k dispozici téměř celá modelová řada BMW Motorrad. V tomto roce se milovníci mohutných motocyklů typu cruiser mohou těšit na velmi zajímavou novinku v podobě modelu BMW R18. Zároveň mají všechny přilby z nabídky BMW Motorrad zakoupené v roce 2020 prodlouženou 5letou záruku. To znamená, že motorkáři se mohou těšit na další cestování bez starostí o svou přilbu a bezpečnost.

Více z rubriky Motocykly

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.