Sociální sítě
Nahoru

Elixír mládí a klíč k dokonalé postavě? Fitness styl!

Investovat se dá mnoha způsoby – ať už nákupem cenných uměleckých děl nebo obchodováním na burze. Jednou z nejlepších možností je ale investice do sebe. To je totiž to, co vám už nikdy nikdo nevezme…

Ne nadarmo se říká, že zdraví, krása a sebevědomí se váží doslova zlatem. To, jak působíte na ostatní, o vás totiž mnohé vypoví. Avšak jako u jiných investic i v tomto případě platí, že nic není zadarmo. I cesta k perfektní pokožce nebo dokonalé postavě je často velmi trnitá. Své o tom ví i modelka Romana Pavelková, která se ve světě módy a kosmetiky pohybuje už od útlého mládí. „Jistě, genetika je jedna věc,“ směje se, „ale věřte mi, nic není zadarmo. Není dost dobře možné, abyste o svou pokožku vůbec nepečovali a čekali jste, že se to v budoucnu na vašem vzhledu nijak nepodepíše. S kosmetikou je to jako s každým jiným oborem: investujte do něj, uvidíte, že se vám to bohatě vrátí,“ radí modelka, která si dopřává pravidelné masáže obličeje či omlazující kúry alespoň jednou měsíčně. „Není nad to svěřit se do rukou odborníků, uvolnit se a hodit za hlavu všechny starosti. Po masáži si pokaždé připadám jako znovuzrozená,“ svěřila se.

Podobně to přitom má i se cvičením. Usměvavá zrzka sportuje už odmalička a bez pohybu si vlastně nedovede představit běžný život. Ke sportu ji vedli rodiče a během svého života dělala lyžování, snowboarding, atletiku, gymnastiku, volejbal, aerobic, zumbu, squash, běh, TRX, bosu, tabatu a kruhový trénink. V poslední době ji nadchlo i posilování. „Cvičím buď doma nebo ve Fitinn na Stromovce, kam to nemám daleko. Vždycky jsem si vystačila sama, ale poté, co jsem si natrhla lýtkový sval, rozhodla jsem se, že vyhledám profesionála. A uvědomila jsem si, že jsem to měla udělat už dávno,“ usmívá se modelka.

Mít trenéra je podle jejích slov fajn, protože člověka motivuje k lepším výkonům a dává mu ten správný směr. Chválou přitom nešetří ani její kouč, zkušený sportovec a kickboxer Vladimír Koukal. „Romana je skvělá klientka. Je poctivá, disciplinovaná, hodně dře. Zajímá se o techniku posilování a jde jí především o to, aby cviky prováděla správně, což je klíč k úspěchu,“ prozradil Vladimír. Sama modelka si přitom uvědomila, že zvládat náročné cvičení v posilovně bylo bez pomoci trenéra téměř nemožné. „Nevíte, jaké cviky máte volit, kolikrát je opakovat, čím je prokládat, na co se zaměřit. A pokud cvičení nemá hlavu ani patu, pak se nikdy nedočkáte své vysněné postavy,“ vysvětluje. I v tomto oboru zkrátka platí, že za perfektním výsledkem stojí snaha, měsíce dřiny a ochota nechat si poradit – cenné rady profesionálů jsou totiž občas k nezaplacení.

Foto: Filip Matušínský, MUA: Claudie Marčeková

Více z rubriky Fit

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.