Sociální sítě
Nahoru

Silná dvojka ve službách krásné pleti

Pokud hledáte tu nejúčinnější anti-age kosmetiku, pátrejte v jejím složení po kyselině hyaluronové a kozí syrovátce. To nejlepší z obou látek umí vytěžit česká firma Kosmetika Capri, která přivedla na svět známé značky La Chèvre, Le Chaton a Capramedic.

Kyselina hyaluronová je tekutina, jejímž úkolem je hydratace a udržování pružnosti celého těla. Najdeme ji v očích, kloubech i kůži. Její molekula na sebe dokáže navázat značné množství vody, je odolná vůči vnějšímu tlaku a udržuje pleť pružnou. „S přibývajícím věkem naše kožní buňky produkují méně kyseliny hyaluronové. Její množství začíná klesat, což vede k vysušování pleti. Na tváři se objevují viditelné známky stárnutí,“ vysvětluje Ing. Jitka Poláková, zakladatelka a ředitelka společnosti Kosmetika Capri.

Produkty Le Chaton s kozí syrovátkou a kyselinou hyaluronovou, kosmetikacapri.cz

Kosmetické produkty s kyselinou hyaluronovou bývají vysoce účinné, krém od Kosmetiky Capri navíc pozitivně působí na zklidnění a obnovení rovnováhy pleti. Obsahuje totiž nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která snadněji proniká do hlubších vrstev pokožky a urychluje tam obnovu tkáně. „V některých přípravcích používáme inovativní lipofilní formu kyseliny hyaluronové. Ta také dokáže prostoupit do té správné hloubky a doplnit tělu vlastní zásobárny kyseliny hyaluronové, čímž je zajištěna dostatečná hydratace pleti,“ dodává ředitelka.

Kozí syrovátka

Ve své podstatě vysoce výživné sérum. Vzniká úmyslným sražením mléka, které se rozdělí na dvě složky. První je tuhá a nazývá se kasein, druhá je tekutá – syrovátka. Kozí syrovátka je velmi cenná surovina, její bílkovinná část podporuje hydrataci kůže, zlepšuje její prokrvení a tím i odolnost.

Syrovátka obsahuje kyselinu mléčnou a citrónovou, které se podílejí na regulaci látkové výměny buněk a zlepšují mikrocirkulaci. Dále mnoho prospěšných vitamínů a minerálů jako vápník, draslík, jód nebo zinek, aminokyseliny, laktoferin a řadu dalších složek podporujících rovnováhu kožního mikrobiomu a vláčnost, pružnost a jemnost pokožky,“ vysvětluje Jitka Poláková, jejíž firma uvedla na trh přes 90 různých kosmetických receptur z kozího mléka, syrovátky, tvarohu a kolostra.

Dobrá na celulitidu i na cholesterol

Mnoho kožních problémů lze celkem snadno vyřešit pomocí syrovátkových koupelí, syrovátka je také úspěšná v boji proti celulitidě a celkově se o ní hovoří jako o velmi zdravém produktu. Dělá dobře metabolismu, podporuje funkci střev, obsahuje řadu důležitých minerálů a vitamínů, zvláště řady B. Posiluje imunitu a dokáže si poradit se škodlivým cholesterolem v těle.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.