Sociální sítě
Nahoru
reklama

Klara Rott: Jediná česká značka vyrábějící vlastní hydroláty

Hydrolát neboli květová voda je kondenzovaná pára, která přešla přes rostlinný materiál, čímž jej šetrně destilovala.

Vysoce koncentrované hydroláty vyrábíme výhradně ze sušených částí rostlin. Ty už neobsahují prakticky žádnou vodu, což nám umožňuje obejít se bez přídavku konzervantů jako je alkohol a podobně,“ vysvětluje zakladatelka značky Klára.

Hydroláty mají všestranné použití. Regenerují, tonizují, osvěžují a hydratují pleť, výborně fixují make-up a nezanedbatelné jsou i jejich aromaterapeutické účinky.

Klara Rott představuje řadu Svěžest

Hydrolát z rooibosu je vhodný pro všechny typy pleti, nejvíce pro zralou. Jeho předností jsou značné antioxidační účinky, tedy ochrana před působením volných radikálů, které pleti škodí. Unavená pleť znovu zazáří, dostane se jí výživy a hydratace, rychleji regeneruje, je elastičtější a pevnější. Rooibos zklidňuje pleť i psychiku.

Svěžest, hydrolát z rooibosu, Klara Rott, 100 ml/590 Kč, klararott.cz

Silně koncentrovaný hydrolát ze zeleného čaje má významné antioxidační a čisticí vlastnosti. Podporuje přirozenou hydrataci a obnovuje kožní elasticitu, pomáhá problematické pleti s akné, dermatitidou či ekzémy. Snižuje zánětlivé reakce, zmatňuje jizvy, snižuje produkci mazu a čistí ucpané póry. Jako silný antioxidant snižuje poškození buněk volnými radikály a zabraňuje tvorbě vrásek. Vhodný pro všechny typy pleti, především pro problematickou.

Svěžest, hydrolát ze zeleného čaje, 100 ml/590 Kč, klararott.cz

Levandulový hydrolát má široké spektrum použití. Příjemně osvěžuje, harmonizuje a tonizuje pokožku, navrací jí přirozenou hydrataci a dodává zdravý, mladistvý vzhled. Velmi účinně regeneruje a zklidňuje začervenalá a podrážděná místa např. po holení, nadměrném slunění či bodnutí hmyzem. Má relaxační a aromaterapeutické účinky, podporuje klidný spánek. Vhodný pro všechny typy pleti včetně dětské.

Svěžest, hydrolát z levandule, 100 ml/590 Kč, klararott.cz

Také rozmarýn výborně čistí pleť, stahuje póry, reguluje kožní maz a obsahuje antioxidanty, které pomáhají předcházet poškození kůže. Kromě toho stimuluje obnovu kožních buněk, podporuje jejich regeneraci a zlepšuje mikrocirkulaci a krevní oběh pokožky. Je vhodný i pro problematickou pleť, která je ovlivněna dermatitidou, akné, ekzémem či lupénkou. Přispívá k zacelení povrchu jizev po dermálních problémech a pomáhá bojovat proti lupům. Je vhodný pro všechny typy pleti, především pro smíšenou a mastnější, méně vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do šesti let.

Svěžest, hydrolát z rozmarýnu, 100 ml/590 Kč, klararott.cz

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.