Sociální sítě
Nahoru

Renato vydává singl Domino a odhaluje démony noci

V dnešní době je tuze snadné objednat si živou společnost do bytu stejně tak, jako večeři. Ovšem z lahodného dezertu v podobě potěšení se může vyklubat noční můra. Renato ve svém novém videoklipu Domino znázorňuje „callboye“, kterého si v příběhu, dobově zasazeném do Prahy v 90. letech, zavolá domů boháč.

V průběhu laškovné konverzace však dojde v nestřeženém okamžiku, při dolévání sklenice šampaňského, k užití omamné látky, boháč usíná a běhna s vidinou jednorázového zbohatnutí začne úřadovat. Jak by to bylo ale v reálném světě? V dnešní době dating apps, kdy se párkrát „zaswajpuje“, domluví se návštěva a kouzlo okamžiku může být vykonáno.

Ale co když si domů pozvete dáreček, na který jen tak nezapomenete? Dospělý člověk se slušnou prací a okruhem přátel, nebude vypisovat na sociální sítě, že mu někdo na zavolanou domů vybílil byt. Zavolá poškozený na policii? Vždyť přiznání by znamenalo společenskou sebevraždu, nebo přinejmenším zdiskreditování. Kdo bude ten špatný?

Toto společenské téma vyobrazené v Renatově klipu by se mělo otevřít a diskutovat o něm, protože se jedná o reálnou nástrahu dnešní doby. Klip má, zdá se, spravedlivý konec. Ovšem jak pro koho…

Domino je po singlu Červený koberce druhým songem, který naleznete na albu Hotmaker, jehož premiéra je stanovena na 22. března 2022. Eurohouse, europop, retropop? Dá-li se to tak říci. To vše obsahuje album s tuctem našlapaných tracků, které byste měli poslouchat velmi nahlas. Věřte, že vyřídilka, na kterou jste u Renata byli zvyklí v obou sériích Zlaté mládeže na ČT1, je stejně kouzelná i v jeho textech.

Aktuální videoklip Domino po vizuální stránce vyzdvihuje VHS půvaby devadesátých let, připomene střihačskou a efektovou masterclass první poloviny zmiňované dekády, ale hlavně vyobrazí Renata, jako gay produkt z podsvětí tehdejší doby. Klip vznikl v dílně nápadů talentovaných pánů: Františka Kotačky a Kryštofa Sýkory. Role boháče se v klipu zhostil 3. Muž roku 2021 Dominik Chabr a partnera in crime si zahrál wrestler Lukáš „SkullEvil“ Mottl, kterého již důvěrně známe z předchozích Červených koberců.

Singl Domino má za cíl dominový efekt. Čeho? Zaprvé, získat co nejvíce posluchačů, kteří budou umět slova songu od začátku do konce a za druhé, varovat co nejvíce lidí s růžovými brýlemi na očích před možným hororem, který může po pozvání atraktivního protějšku domů, nastat.

Za píseň je po produkční stránce zodpovědný tajemný produttore DJ Yestergay z italské Verony. Dalším důležitou informací na závěr je, že Renato si v podobě módního policisty ve svých oblíbených těžkých martenskách došlápne na účastníky reality show Like House 3.

Více z rubriky Hudba

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.