Sociální sítě
Nahoru
reklama

Aloe vera jak ji možná neznáte

Mladá česká značka přírodní kosmetiky My (vyslovuje se „máj“), uvedla na trh 100% přírodní olej z aloe vera, který se v horkých letních dnech stane vaším nejlepším přítelem. Snižuje riziko otoků a zánětů po kousnutí hmyzem, napomáhá rychlé regeneraci a příjemně zklidňuje pokožku poškozenou sluncem.

Proč je macerát lepší než odvar

Vylisováním celých listů rostliny se nejprve získá dobře známý čirý gel. Ten je pak macerován v sojovém oleji. Macerace je výluh za studena, během tohoto procesu sojový olej postupně absorbuje všechny živiny z gelu a poté je přefiltrován, aby dosáhl vysoké čistoty. Oproti odvaru či nálevu představuje macerace šetrný způsob využití látek, jež by horká voda zničila.

Nr.28 – BIO Aloe Vera macerát, My, 50ml/210Kč, terra99.cz

Takto připravený olej je v ajurvédě známý jako Ghritkumari oil a používá se tradičně při léčbě kožních onemocnění a ran.

Stoprocentně přírodní kosmetika

Značka My vznikla v roce 2020 pod záštitou společnosti Terra99 Europe s.r.o., specializuje se na výrobu přírodních ručně dělaných mýdel, hydrosolů a kosmetických a esenciálních olejů. Produkty neobsahují umělé konzervanty.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.