Vyzkoušejte tajné masážní pomůcky čínské císařovny ze 17. století. Pleť promasírovaná face rollerem a gua sha kamenem je pevnější a pružnější, vypadá tedy mladě a svěže.
Již staří Římané…
Masážní pomůcky nejsou v kosmetickém světě žádnou novinkou. Znali je ve starověkém Egyptě a Římě, v Číně byly oblíbené například válečky a destičky z drahých kamenů. Česká značka Curapil se vydala stejnou cestou a pro výrobu face rolleru zvolila ty nejoblíbenější vzácné kameny – růženín, křišťál a obsidián. Velkou výhodou přírodních kamenů je chladivý účinek, který oceníte zejména při bolestech hlavy nebo otocích očního okolí. Pokud byste chtěli chladivý efekt umocnit, stačí face roller či gua shu na několik minutvložit do mrazícího boxu. A pokud vám ledová masáž naopak nevyhovuje, stačí váleček či destičku zahřát v ruce.
Prokrvení a podpora lymfatického systému
Masáž pleti patří k těm příjemným procedurám, které zvládnete doma a za pár minut. Při pravidelném prokrvování pokožky dochází k jejímu vypnutí, zjemnění prvních vrásek, zmírnění otoků a posílení obličejových svalů. S masáží můžete začít klidně hned teď. Prvním krokem je důkladně vyčištěná pleť, po které jemně a pomalu kroužíte prsty. Pokud si však osvojíte správnou techniku lymfatické masáže, účinky budou mnohem výraznější. Obnoví se správný tok lymfy, která z krevního oběhu odvádí toxické látky. Právě ty jsou příčinou mnoha kožních problémů, například pupínků a akné. Správnou masáží pokožku nejen prokrvíte, ale i pročistíte zevnitř.
Face roller a gua shu používejte klidně dvakrát třikrát denně po dobu 5 až 10 minut. Nejvhodnější je masáž provádět ráno před nanesením make-upu, nebo večer po odlíčení. Obě pomůcky si rovněž skvěle rozumí s pleťovou kosmetikou. Můžete tak spojit masáž s jejich aplikací a zajistit tak dokonalé zapracování vašich drahých krémů do pokožky. Na váleček a destičku netlačte. Jemnými pohyby přejíždějte po obličeji, krku a dekoltu. Pro maximální účinek doporučujeme použít nejprve váleček, poté gua shu.