Sociální sítě
Nahoru

Chuť léta v restauraci The Artisan

The Artisan, restaurace pražského hotelu Marriott, si pro své hosty na letošní léto připravila řadu sezónních specialit. Šéfkuchař David Rejhon spolu se svým týmem sestavil nové menu ideální pro horké letní dny i příjemné večery. Hosté si tu dopřejí řadu prvotřídních pokrmů a ochutnají domácí produkty.

„Během letošního léta bude nabídka restaurace plná chutné čerstvé zeleniny, kvalitního masa, bylinek a jedlých květů, které si pěstujeme v naší zahrádce a skleníku. Snažíme se, aby naše pokrmy byly nejen chuťovým zážitkem, ale také plné živin z těch nejčerstvějších lokálních surovin,“ říká David Rejhon, šéfkuchař restaurace The Artisan.

Pstruh pak choi jablečný cider

Letní menu sestává ze specialit inspirovaných českou kuchyní a obměňuje se s ohledem na sezónní produkty lokálních dodavatelů a regionálních farmářů. Mezi hity restaurace patří čerstvý chřest podávaný s kozím sýrem a pohankou, milovníci zeleniny si dále pochutnají na cuketovém květu s ochuceným tvarohem doplněným o vlašské ořechy nebo si mohou dopřát lilek z farmy Vykáň s domácí rajčeládou, kozím tvarohem a bylinkami.

Cuketový květ tvaroh vlašský ořech

Nechybí ani české ryby, jako je například pstruh potoční ve svěží kombinaci se salátem pak choi a jablečným cidrem. Zcela novou specialitou šéfkuchaře je pak holub z české farmy Mnetěš podávaný s třešněmi a bílým mákem. „Holubí maso je velmi křehké, šťavnaté, dobře stravitelné a v chuti se mu nic nevyrovná. Dobře to vědí hlavně ve Francii, kde je běžnou součástí místních jídelníčků, své nezastupitelné místo má ale také v tradiční české kuchyni,“ dodává Rejhon.

Holub třešeň bílý mák kukuřice

Při volbě dezertu rozhodně neuděláte chybu s místní sladkou „tečkou“ v podobě chlebové zmrzliny, která v sobě snoubí med artisanských včel, domácí medovinu, kterou si v restauraci také sami vyrábějí, stejně jako propolisovou tinkturu, a to vše doplněné lahodnými meruňkami z moravských farem.

med chleba zmrzlina meruňka

Novinky si mohou hosté vychutnat nejen během letních večerů z à la carte nabídky, ale rovněž v rámci poledního business menu, či oblíbeného rodinného brunche.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.