Červený jíl zvaný též terrasol vypadá mezi všemi těmi drahými a exotickými kosmetickými surovinami poněkud skromně, nakonec je to jen hlína těžená ve velkých lomech, vysušená na slunci a pak rozmeletá na prášek – nic moc exkluzivního. Jeho účinky jsou však mocné, světově proslulou oblibu si získal například marocký jíl rhassoul s vysokým obsahem křemíku, hořčíku a železa, který blahodárně působí na vlasy a pokožku hlavy buď jako přísada v šamponu, nebo aplikovaný samostatně formou zábalu. Jeho schopnost absorbovat přebytečný maz, důkladně čistit a přitom zjemňovat a zklidňovat pokožku je pozoruhodná.
Candy Soap, česká značka přírodní kosmetiky a ručně vyráběných mýdel originálních designů, využívá červený jíl v několika produktech, jedním z nejoblíbenějších je mýdlo s názvem Hebké objetí. Ve složení najdeme pouze ingredience nejvyšší kvality: kakaové máslo, olivový, kokosový, sojový a ricinový olej, jejichž kombinace se postará o hydrataci, výživu a regeneraci pokožky, vrátí jí pevnost a pružnost. Mýdlo pění bohatou, po višních a švetskách vonící pěnou a jíl spolu s makovými zrníčky se během mytí rovnou postará o jemnou exfoliaci odumřelých kožních buněk. Pokožka pak září čistotou a vitální energií, a co je hlavní – může opět volně dýchat.
Suchým vlasům bez života a lesku prospěje tuhý šampon s čeveným jílem. Stačí jím několikrát přejet po mokrých vlasech a začít je šetrně mýt. Po chvíli jsou obaleny hustou pěnou plnou minerální výživy. Jíl má silně čisticí a antiseptické účinky, vlasy probudí k životu a pokožku uklidní tak, že přestane svědit a produkovat lupy. Nadměrnému lámání zabrání přidaný D-panthenol, který pomáhá i s obnovením lesku. Aloe vera gel a pšeničný protein zajistí dostatečnou hydrataci a přispějí k přirozenému procesu regenerace.
Šampon je jemný, po jeho použití nemusíte vlasy oplachovat octovým roztokem a kondicionér budete potřebovat jen v případě, že máte vlasy narušené peroxidem. Vůně zralých višní a švestek vás bude provázet 60 až 80 umytí podle délky vlasů.