Sociální sítě
Nahoru

Křišťálové glóby ze sklárny Moser mění po 24 letech svou velikost

Sklárna Moser je již od roku 2000 hrdým dodavatelem Křišťálových glóbů, hlavních cen Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Nyní, poprvé po 24 letech, došlo ke změně – a to ve velikosti těchto cen. Ruční výroba křišťálových glóbů, které soška drží, vyžaduje mistrovské zkušenosti a um těch nejlepších sklářů z Moseru. Musí mít přesný průměr, aby perfektně sedly do náruče sošky. Důležitá je také práce brusiče, který je opracuje do dokonalého tvaru a pomocí speciální hmoty ukotví k sošce.

Pro letošní a následující ročníky jsme se rozhodli pro menší úpravy našich festivalových cen. Je třeba zdůraznit, že nejde o zásadní změnu podoby; po dohodě s autorem jsme pouze upravili velikost a váhu sochy. I v nové podobě budou mít naše festivalové ceny stejnou symbolickou váhu,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Festivalové sošky jsme zmenšili o 7,5 cm, průměr křišťálové koule o 2,4 cm a na váze jsme jim ubrali 1,8 kg,“ dodává Pavel Mencl, generální ředitel sklárny Moser. Připomeňme, že Křišťálový glóbus si z Karlových Varů odnesla řada významných osobností, mj. Robert Redford, Susan Sarandon, Michael Douglas, Helen Mirren, Miloš Forman, Oliver Stone. Nová soška je vysoká 34,5 cm a váží 2,6 kg.

Více z rubriky Umění

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.