Sociální sítě
Nahoru

Ve Versailles vyroste luxusní hotel

Palác ve Versailles změní jednu ze svých satelitních budov v luxusní hotel. Jak nám sdělil Jean-Jacques Aillagon, prezident Chateau de Versailles, křídlo dodnes známé jako Hotel du Grand Controle dostane 23 ložnic ve stylu Orangerie a nádherný parkový hotel bude otevřen na konci roku 2011.

Belgickou společnost Ivy International, která platí Versailles každoroční vysoké platby jako leasing za odkup budovy, přijdou renovace na 5,5 milionů EUR (téměř 140 milionů Kč), což je pakatel – v ceníku českých dálnic jde například jen o 140 metrů rychlostní komunikace… Belgičané vědí, že půjde o vynikající byznys. Versailles je mimořádným terčem zájmu turistů. Z hotelu bude možné projít do sbírek francouzského umění 18. století, jedné z největších evropských atrakcí. Navíc na rekonstrukci bude každý zvědav. Prozatím se největší přestavby dotkly Zrcadlového sálu a sídla francouzského soudu, který byl postaven roku 1682, mezi největší propagátory renovací a expanzí patřil zejména Král Slunce Ludvík XIV., který přeměnil zámek v symbol a monument královského rozkvětu a absolutismu.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.