Sociální sítě
Nahoru

Baume & Mercier skládá další poklonu

Ženevská hodinářská společnost Baume & Mericer pokračuje ve svých plánech a nadále hledá inspirace ve vlastním muzeu. Žhavou novinkou je pánská a dámská linie Hampton, která se nechala inspirovat poklidným životem v americkém přímořském městě Hampton.

Nové ztvárnění linie Hampton vychází ze zlatého exempláře ze 40. let minulého století a nutno uznat, že jej kopíruje, ačkoli je daleko elegantnější a více vypovídá o dnešních požadavcích, které jsou na náramkové hodinky kladeny. Obdélníková pouzdra jsou však stále v kurzu, a modely jako Reverso od Jaeger-LeCoultre, Avenue of America od Gevril nebo právě nový Hampton jsou toho zdárným příkladem.

Z původního modelu si návrhář Alexandre Peraldi vypůjčil i klenuté vertikální bočnice ocelových pouzdrem, což má za následek, že je možné sledovat výšku safírového sklíčka i z boku.

Uvnitř pánských hodinek jsou většinou uložené automatické strojky ETA, a to ať už s chronografem či bez něho. Dámské modely jsou pak jak mechanické, tak i quartzové. Výjimku tvoří provedení z růžového 18kt zlata, které ukrývá La Joux-Perret 736-3 s manuálním nátahem – po vzoru svého předchůdce.

Dámské verze pak mohu být lemovány diamantovou linkou, která může být svislá či horizontální, nebo dokonce kolem celého číselníku.

Tyto hodinky je možné již objednávat, a to v rodinném klenotnictví Altman (www.altman.cz) nebo v hodinářství Carollinum v pražské Pařížské ulici.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.