Sociální sítě
Nahoru

Kurzy pivního sommeliérství v Krušovicích

Tento týden je tomu rok, co se v Krušovicích začaly pořádat Speciální kurzy pivního sommeliérství a technologie výroby a čepování piva. Za rok 2013 prošla těmito celodenními kurzy téměř stovka návštěvníků, z čehož jedna pětina byly ženy, které se leckdy prokazovaly lepšími znalostmi o pivě než muži! Nejčastějšími frekventanty byli obyvatelé Prahy, ale cestu si sem našli i návštěvníci z Moravy. Cílem těchto kurzů je informovat účastníky podrobněji o historii, výrobě a druzích piva a naučit je pivo správně degustovat. Součástí programu je i tzv. párování piva s jídlem, kdy se návštěvníci dozvědí, co se k jednotlivým druhům piva hodí nejlépe a při ochutnávce si to ověří v praxi.

Speciální kurz se může stát vhodným dárkem k narozeninám nebo školením pro odborníky, kteří stále hledají inovace v restauratérství. Pořádají se jednou za měsíc a je třeba se na ně nejprve zaregistrovat. Krušovický pivovar nabízí také klasické exkurze, při kterých se lze podívat do jednotlivých provozů pivovaru. Cílem exkurzí je informovat návštěvníky o historii pivovaru, používaných surovinách, technologických postupech a všech fázích výroby piva. Návštěvnickou trasu si v loňském roce prošlo téměř 53 tisíc, což je o 5 procent více než v roce 2012. Skladba návštěvníků se podle manažera krušovických exkurzních programů J. Helebranta příliš nemění, převažují ti z rusky mluvících zemí, kde jsou krušovická piva známá a ceněná. Josef Helebrant dále upozorňuje i na vzrůstající počty návštěv odborné veřejnosti, tedy hostinských či barmanů ze zahraničí, konkrétně Velké Británie a Skotska.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.