Sociální sítě
Nahoru

Robotická uklízečka Kobold VR200

Na český trh míří zbrusu nový robotický vysavač Kobold VR200: Produkt, který ohromí nejen svou inteligencí, ale i sací silou a bezproblémovou údržbou. Zákazníkům bude k dispozici od 15. října 2014 za cenu 19 495 Kč. Vorwerk Kobold VR200 je novou generací robotického vysavače. Charakteristický je především nejmodernější laserovou navigací, která snímá své okolí 1800x za vteřinu a okamžitě vytváří mapu okolního prostoru. Tato technologie se nazývá SLAM (Simultaneous Localisation and Mapping) a v současnosti je využívána také u prototypů autonomních (bez řidiče) vozidel společnosti Google. Díky dalším senzorům je pak znemožněn pád robota například ze schodů či náraz do nábytku. Zachován tak byl charakteristický tvar písmene D, se kterým se robot dostane prakticky do všech rohů, či odpružený přední nárazník pro šetrný kontakt s vybavením domácnosti. Nově je robot vybaven speciálním podvozkem, který umožňuje překonávání překážek až do 2 cm výšky, dálkovým ovládáním a profilem sníženým o 1 cm, který mu umožňuje přístup i pod většinu nábytku. Devizou je také jeden z nejvyšších sacích výkonů na trhu, až trojnásobný oproti srovnatelné konkurenci. Li-Ion 14,4 V baterie s kapacitou 84 Wh zaručí chod robota až po dobu 90 minut, pokud se její kapacita sníží pod limitní úroveň, robot se sám vrátí do dobíjecí základny a po doplnění energie opět pokračuje v úklidu na místě, kde před tím skončil.

Vše zcela automaticky a bez zásahu majitele. Filtr o celkovém povrchu 300 cm2 zvládne zadržet 85 % nečistot, které se shromažďují ve speciálním boxu na prach o objemu 530 ml. Bezúdržbový motor byl vyvinut Vorwerkem speciálně pro tento model a je vyráběn v německém Wuppertalu.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.