Sociální sítě
Nahoru

Kilogramová Zlatá mince Královna Alžběta II. v Česku

Exkluzivní zlatá mince o váze jednoho kilogramu byla vydána v roce 2006 k významnému  80. výročí narození královny Alžběty II. ( QUEEN ELIZABETH II. ) a byla ražena Britskou královskou mincovnou ve špičkové kvalitě proof. Tuto minci zakoupil soukromý investor z Česka. „Mince je dodávána v luxusní dřevěné mahagonové krabičce společně s ilustrovaným a číslovaným certifikátem věrohodnosti v extrémně limitovaném nákladu pouze 40 kusů pro celý svět“, dodává za společnost Zlaťáky.cz Jan Žák. Mince na svém rubu zobrazuje čtyři portréty (kameje) královny Alžběty II. od těchto autorů: Mary Gillick (od roku 1953), Arnold Machin RA (od roku 1964), Raphael Maklouf (od roku 1985) a Ian Rank-Broadley FRBS (od roku 1998). Portréty lemuje ornament, připomínající stonky růží s trny, obklopený květy v různých stádiích květenství. Motiv obklopují nápisy „HER MAJESTY QUEEN ELIZABETH II“, „EIGHTIETH BIRTHDAY“ a „ONE THOUSAND POUNDS“. Líc zobrazuje tradiční portrét královny Elizabeth II. od Raphaela Makloufa, doplněný nápisem „Elizabeth II Alderney“ a rokem vydání.

Více na www.zlataky.cz.

Více z rubriky Extra dárky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.