Sociální sítě
Nahoru

Spices: One night in Asia

Mandarin Oriental má novou restauraci. Zapomeňte na Essensii, teď je tu Spices. To je dobrá informace pro společenský small talk na dvě minuty, ale když tuhle novinku vyzkoušíte, budete moci mluvit hodiny. Asi vám nevyrazí dech fakt, že jde o asijskou kuchyni. Tahle je ale vážně velmi autentická a obáváme se, že SaSaZu roste nová konkurence.

spices1Pokud nejste ten typ, který sází na jistotu v podobě foie gras a lanýžů, ale raději zkoušíte chutě, pro jejichž identifikaci se musíte diskrétně obrátit na personál, tady budete přímo nadšeni. I systém jídla je ve Spices asijský, prostě objednáte vše, na co máte chuť, dostanete to doprostřed stolu a pak už jen ochutnáváte, zkoušíte, mluvíte…

zobrobrSdílení jídla sbližuje, takže tohle je skvělý tip na méně formální, ale luxusní rande i na obchodní jednání, při kterém se protějšku potřebujete dostat pod kůži. Prostředí je samozřejmě exkluzivní, ale na asijský koncept také vítaně decentní a servis personálu dle laťky nekompromisně nastavené značkou Mandarin Oriental perfektní. Vypusťte pro jednou vinný rituál a nechte si doporučit z exotických signature koktejlů, překvapí vás. A udělejte i další změnu. Jste-li zvyklí na závěrečnou kávu, vyměňte ji tady za čaj. Jeho servírování je působivé – ale nechte se taky trochu překvapit. Spices si na podzim nesmíte nechat ujít.

thai-crab-cakesNÁŠ VÝBĚR Z MENU:

● Thajské krabí koláčky s mango-chilli majonézou: 295 Kč

● Shu Mai knedlíčky plněné vepřovým masem,krevetami a mušlemi svatého Jakuba: 295 Kč

● Steak z tuňáka pečený v tandúru na lilkovém Moju se šafránovým jogurtem: 345 Kč

● Křupavé kuře v červeném kari s jasmínovou rýží a salátem z manga: 375 Kč

● Mořský vlk pečený v banánovém listu a kerala kari se salátem z okry a basmati rýží: 495 Kč

Kontakt: Nebovidská 1, Praha 1, Tel.: +420 233 088 888

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.