Sociální sítě
Nahoru

Renovace Španělských schodů v Římě pod záštitou Bulgari

Jean-Christophe Babin, CEO společnosti Bulgari, a Ignazio Marino, starosta města Řím, s velkou radostí oznámili, že práce spojené se zachováním a renovací Španělských schodů začaly. Projekt je výsledkem dohody s městem Řím podepsané v březnu 2014, s příslibem finančního daru v hodnotě 1,5 milionů eur ze strany skupiny Bulgari. Cílem rekonstrukce je navrátit městu jeden z jeho nejvýznamnějších a nejslavnějších monumentů, který je zároveň symbolickým místem pro značku Bulgari. Vždyť její zakladatel Sotirio Bulgari se nejdříve koncem 19. století se svou rodinou usadil na Via Sistina, poblíž Španělských schodů, kde poté v roce 1884 otevřel svůj první obchod. S postupem času přibyly další dva butiky na Via Condotti. Následně v roce 1923 se stal jeden z butiků na Via Condotti jediným butikem v Říme, nicméně Španělské schody byly stále silným propojením s domovem rodiny Bulgari.

Jean-Christophe Babin dodává: „Je nám velkým potěšením oznámit začátek prací spojených s renovací Španělských schodů. Projektu, jenž je velkým projevem úcty společnosti Bulgari svému městu u příležitosti oslav 130. výročí značky, které se slavilo v roce 2014. Římské archeologické, umělecké a architektonické dědictví bylo vždy nevyčerpatelným zdrojem inspirace našich kolekcí. Náš zájem na zachování výše zmíněné památky, která tvoří srdce našeho příběhu, je dalším vyjádřením neobyčejně silného propojení mezi značkou Bulgari a věčným městem Řím.“

Na konci tohoto významného projektu navrátíme městu místo, které symbolizuje Řím nejen v Itálii, ale na celém světě,“ říká starosta města Řím Ignazio Marino. A zároveň dodává: „Stali jsme se dlužníky skupiny Bulgari, jejichž velkorysý dar přišel ve chvíli pro hlavní město neobyčejně výjimečného roku, jubilejního Roku milosrdenství. Během Svatého roku budou mít miliony poutníků možnost obdivovat poklady města Řím a ocenit práce a úsilí vynaložené k zachování kulturního dědictví, které vynakládáme spolu se společností Bulgari.“

Španělské schody byly postaveny v letech 1723 až 1726 jako spojení mezi Piazza di Spagna (Španělského náměstí) a kostelem Trinità dei Monti (kostel Nejsvětější Trojice). Schody se okamžitě staly oblíbeným místem nejen obyvatel Říma, ale i turistů pohybujících se v centru města. Od 50. let, kdy se město stalo centrem kinematografie, se Španělské schody objevily v nezapomenutelných klíčových filmových scénách, jenž patří do slavné historie kinematografie, jako Roman Holiday (W. Wyler), Three Girls from Rome (L. Emmer), We All Loved Each Other So Much (E. Scola) spolu s To Rome with Love režiséra Woodyho Allena.

Legendární hvězdy filmového plátna éry Dolce Vita byly zachyceny na Španělských schodech na své cestě do butiku Bulgari, na Via Condotti, následovány paparazzi, což ve výsledku přispělo k celosvětové slávě Bulgari jako synonyma dokonalého italského stylu. Španělské schody jsou zkrátka architektonickým šperkem milovaným nejen společností Bulgari.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.