Sociální sítě
Nahoru

Showroom s luxusním italským nábytkem v centru Prahy, který stojí za návštěvu

Luxusní italský nábytek nabízí v Praze Cristiano Castaldi už celý rok. Loni v lednu vstoupila na český trh prémiová značka IDW Italia.

Elegantní showroom, který značka vybudovala v ulici Bolzanova v Praze, pak uchvátil už nejednoho zákazníka a nadále se mu vede dobře. Designéři působící v showroomu si tu nacházejí užší skupinu zákazníků, kteří touží po originálních a šmrncovních interiérech s kousky nábytku od výběrových italských značek.

V showroomu se setkáte s příjemnými bytovými designéry

„Dostat do showroomu zákazníky není úplně jednoduché. Když však přijdou, jsou okouzleni a většinou si nějaký designový kousek objednají. Často se nejedná o jedno sezení, rozhodovací nákupní proces je delší, více si se zákazníky povídáme, zjišťujeme, jaké jsou jejich představy,” říká Kateřina Kratochvílová, vedoucí IDW Italia showroomu a interiérová designérka.

Prostory pro showroom našla IDW Italia v historické renesanční budově v centru Prahy. Zdroj: IDW Italia

Pražský showroom je druhý v Evropě

Praha je jedna z mála měst na světě, kde takový showroom stojí. „Do krásy a stylu města jsem se zamiloval, a proto jsem se rozhodl otevřít showroom v Bolzanově ulici v Praze,” říká Cristiano Castaldi. Do města se dostal poprvé v roce 2017, protože zde získal zakázku na návrh bytu.

V roce 2017 se tak Česká republika přidala k Nigérii, Itálii a Spojeným arabským emirátům a může se pyšnit prestižními italskými značkami v centru města.

Showroom najdete v renesanční budově

Budování showroomu si vyžádalo investici 2,5 milionu korun a nachází se na Praze 1 v překrásné renesanční budově. Kontrast klasiky a čistého moderního designu pak návštěvníkovi showroomu IDW Italia vyrazí dech už při vstupu a následně během celé návštěvy těší jeho smysl pro estetiku a originalitu. Showroom má dvě patra a lesk italského nábytku tu doplňují surové cihly a ikonická podloubí.

Showroom najdete v renesanční budově. Zdroj: Engel & Völkers

Každá část showroomu reprezentuje jiný styl či jiného výrobce nábytku. Najdete zde kuchyň z voňavého ořechového dřeva od značky Caesar nebo masivní jídelní stůl od výrobce Rifflesi. Cristiano Castaldi označuje za ikonický prvek prvního patra květinovou tapetu od firmy Wall & Deco, která vznikla pouze pro tento luxusní showroom.

Každé patro showroomu ukrývá jiné perly. Květinová tapeta je jednou z dominant prostoru u vstupu. Zdroj: IDW Italia

Žijte v italském luxusu

Na adrese budovy, kde sídlí showroom, najdete 27 bytů, které jsou kompletně zrekonstruované a vybavené nábytkem společnosti IDW Italia. Většina bytů je již obsazena. Jeden z apartmánů s okouzlující atmosférou slunné Itálie se však stále pronajímá a je to skutečná perla pro náročné zákazníky. Nachází se v pátém nadzemním podlaží renesančního domu.

Nemovitost pomáhá pronajímat Engel & Völkers. Je to společnost na pravém místě, její hlavní doménou jsou právě luxusní nemovitosti.

Ke službám patří i rada interiérových designérů

Pokud se zde zastavíte, zaměstnanci počítají s tím, že vám věnují hodně času. Můžete si pouze prohlížet nábytek i úžasný styl výrobců italského nábytku. IDW Italia ale nabízí také kompletní poradenství v oblasti bytového designu.

Můžete jim svěřit váš prostor a nechat je tvořit. Pomohu vám vyřešit základní rozmístění nábytku, navrhnou vhodné barvy i styl pro vaše pokoje, a nakonec se postarají o doladění interiéru k dokonalosti pomocí vhodných dekorací a drobností.

Designéři IDW Italia mají plno nevšedních nápadů. Ty potom skvěle oživí interiéry jejich tvorby, které jsou tak vyladěné do posledních detailů. V showroomu pak tyto dovednosti skvěle prezentují.  Zdroj: IDW Italia

Italský nábytek je synonymem pro tu nejvyšší kvalitu

Italští řezbáři si zakládají na kvalitě a preferují kvalitu před kvantitou. Mnoho kusů nábytku proto vznikne pouze v několika kopiích, nebo jsou dokonce jediným kouskem na světě. Důležité jsou kvalitní a pevné materiály, které budou sloužit mnoho let a zároveň dobře vypadat. V Showroomu v Praze najdete například značky Cesar, Bontempi Casa, Jesse, Novamobili a Edoné.

Luxusní koupelna v moderním italském stylu z dílny IDW Italia. Zdroj: IDW Italia

 Setkání s profesionálním přístupem IDW Italia je zážitkem a pokud plánujete zařizování bydlení, showroom na Novém městě stojí za návštěvu. Vyhraďte si na prohlídku dostatek času, ať si můžete každý kus nábytku užít a chvilku přemýšlet o tom, jak by mohl vypadat právě ve vašem domově.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky Shopping

 • Jeff Bezos prodal akcie Amazonu za 1,8 miliardy dolarů. Co bylo důvodem?

  Americký podnikatel, který stojí hlavně za internetovým obchodem Amazon, před nedávnem prodal akcie za 1,8 miliardy dolarů. Všechny tyto peníze nyní...

  Jan Witek6.8.2019
 • Moc přírody a starých rituálů

  Slovo Omorfia pochází z řečtiny a přeneseně znamená krásná, omamná a tajemná. Nový český výrobce kosmetiky věří, že právě taková je...

  Libka Safr25.1.2019
 • Oleje ve službách krásy

  Oleje ve službách krásy – který je pro vás ten pravý? Nejrůznější vzácné oleje jsou důležitou součástí péče o krásu prověřenou...

  Libka Safr18.1.2019
 • Rolls-Royce mezi teniskami

  P.J. Tucker, jeden z nejslavnějších hráčů NBA, si převzal své tenisky Rolls Royce Cullinan v ceně 320 000 dolarů, tedy přibližně...

  Libka Safr10.1.2019
 • James Dean jen 99ks v limitce Montblanc

  Vše začalo v roce 2009, kdy společnost Montblanc zahájila vytváření speciální sbírky Great Characters Limited Edition, určené k každoroční poctě nějaké...

  Libka Safr6.11.2018
 • Zalando objevilo Prahu

  Sloganem “Vypadat dobře nebylo nikdy snazší. Najdi svůj styl na Zalando.cz” spouští tato přední módní a lifestylová platforma svoji první českou...

  Libka Safr5.11.2018
 • Nejdražší domov ve Velké británii

  Luxusní dvoupatrový byt s neprůstřelným sklem a bazénem se považuje za nejdražší byt ve Velké Británii vůbec a to hlavně díky...

  Libka Safr22.10.2018
 • Peramea kabelka na míru

  Značka Peramea vznikla poměrně nedávno, ale i tak stojí za pozornost. Založila jí žena, která miluje nejen kabelky, ale také poctivé...

  Libka Safr12.10.2018
 • Nejdražší kolo na světě Python Wheelmen

  Detroitská značka Williamson Goods vyrábějící sportovní potřeby přišla s něčím absolutně unikátním. Kolo v ceně 35 000 dolarů, tedy asi 750...

  Libka Safr22.8.2018
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.