Sociální sítě
Nahoru
reklama

Showroom s luxusním italským nábytkem v centru Prahy, který stojí za návštěvu

Luxusní italský nábytek nabízí v Praze Cristiano Castaldi už celý rok. Loni v lednu vstoupila na český trh prémiová značka IDW Italia.

Elegantní showroom, který značka vybudovala v ulici Bolzanova v Praze, pak uchvátil už nejednoho zákazníka a nadále se mu vede dobře. Designéři působící v showroomu si tu nacházejí užší skupinu zákazníků, kteří touží po originálních a šmrncovních interiérech s kousky nábytku od výběrových italských značek.

V showroomu se setkáte s příjemnými bytovými designéry

„Dostat do showroomu zákazníky není úplně jednoduché. Když však přijdou, jsou okouzleni a většinou si nějaký designový kousek objednají. Často se nejedná o jedno sezení, rozhodovací nákupní proces je delší, více si se zákazníky povídáme, zjišťujeme, jaké jsou jejich představy,” říká Kateřina Kratochvílová, vedoucí IDW Italia showroomu a interiérová designérka.

Prostory pro showroom našla IDW Italia v historické renesanční budově v centru Prahy. Zdroj: IDW Italia

Pražský showroom je druhý v Evropě

Praha je jedna z mála měst na světě, kde takový showroom stojí. „Do krásy a stylu města jsem se zamiloval, a proto jsem se rozhodl otevřít showroom v Bolzanově ulici v Praze,” říká Cristiano Castaldi. Do města se dostal poprvé v roce 2017, protože zde získal zakázku na návrh bytu.

V roce 2017 se tak Česká republika přidala k Nigérii, Itálii a Spojeným arabským emirátům a může se pyšnit prestižními italskými značkami v centru města.

Showroom najdete v renesanční budově

Budování showroomu si vyžádalo investici 2,5 milionu korun a nachází se na Praze 1 v překrásné renesanční budově. Kontrast klasiky a čistého moderního designu pak návštěvníkovi showroomu IDW Italia vyrazí dech už při vstupu a následně během celé návštěvy těší jeho smysl pro estetiku a originalitu. Showroom má dvě patra a lesk italského nábytku tu doplňují surové cihly a ikonická podloubí.

Showroom najdete v renesanční budově. Zdroj: Engel & Völkers

Každá část showroomu reprezentuje jiný styl či jiného výrobce nábytku. Najdete zde kuchyň z voňavého ořechového dřeva od značky Caesar nebo masivní jídelní stůl od výrobce Rifflesi. Cristiano Castaldi označuje za ikonický prvek prvního patra květinovou tapetu od firmy Wall & Deco, která vznikla pouze pro tento luxusní showroom.

Každé patro showroomu ukrývá jiné perly. Květinová tapeta je jednou z dominant prostoru u vstupu. Zdroj: IDW Italia

Žijte v italském luxusu

Na adrese budovy, kde sídlí showroom, najdete 27 bytů, které jsou kompletně zrekonstruované a vybavené nábytkem společnosti IDW Italia. Většina bytů je již obsazena. Jeden z apartmánů s okouzlující atmosférou slunné Itálie se však stále pronajímá a je to skutečná perla pro náročné zákazníky. Nachází se v pátém nadzemním podlaží renesančního domu.

Nemovitost pomáhá pronajímat Engel & Völkers. Je to společnost na pravém místě, její hlavní doménou jsou právě luxusní nemovitosti.

Ke službám patří i rada interiérových designérů

Pokud se zde zastavíte, zaměstnanci počítají s tím, že vám věnují hodně času. Můžete si pouze prohlížet nábytek i úžasný styl výrobců italského nábytku. IDW Italia ale nabízí také kompletní poradenství v oblasti bytového designu.

Můžete jim svěřit váš prostor a nechat je tvořit. Pomohu vám vyřešit základní rozmístění nábytku, navrhnou vhodné barvy i styl pro vaše pokoje, a nakonec se postarají o doladění interiéru k dokonalosti pomocí vhodných dekorací a drobností.

Designéři IDW Italia mají plno nevšedních nápadů. Ty potom skvěle oživí interiéry jejich tvorby, které jsou tak vyladěné do posledních detailů. V showroomu pak tyto dovednosti skvěle prezentují.  Zdroj: IDW Italia

Italský nábytek je synonymem pro tu nejvyšší kvalitu

Italští řezbáři si zakládají na kvalitě a preferují kvalitu před kvantitou. Mnoho kusů nábytku proto vznikne pouze v několika kopiích, nebo jsou dokonce jediným kouskem na světě. Důležité jsou kvalitní a pevné materiály, které budou sloužit mnoho let a zároveň dobře vypadat. V Showroomu v Praze najdete například značky Cesar, Bontempi Casa, Jesse, Novamobili a Edoné.

Luxusní koupelna v moderním italském stylu z dílny IDW Italia. Zdroj: IDW Italia

 Setkání s profesionálním přístupem IDW Italia je zážitkem a pokud plánujete zařizování bydlení, showroom na Novém městě stojí za návštěvu. Vyhraďte si na prohlídku dostatek času, ať si můžete každý kus nábytku užít a chvilku přemýšlet o tom, jak by mohl vypadat právě ve vašem domově.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z rubriky Shopping

 • Moc přírody a starých rituálů

  Slovo Omorfia pochází z řečtiny a přeneseně znamená krásná, omamná a tajemná. Nový český výrobce kosmetiky věří, že právě taková je...

  Libka Safr25.1.2019
 • Oleje ve službách krásy

  Oleje ve službách krásy – který je pro vás ten pravý? Nejrůznější vzácné oleje jsou důležitou součástí péče o krásu prověřenou...

  Libka Safr18.1.2019
 • Rolls-Royce mezi teniskami

  P.J. Tucker, jeden z nejslavnějších hráčů NBA, si převzal své tenisky Rolls Royce Cullinan v ceně 320 000 dolarů, tedy přibližně...

  Libka Safr10.1.2019
 • James Dean jen 99ks v limitce Montblanc

  Vše začalo v roce 2009, kdy společnost Montblanc zahájila vytváření speciální sbírky Great Characters Limited Edition, určené k každoroční poctě nějaké...

  Libka Safr6.11.2018
 • Zalando objevilo Prahu

  Sloganem “Vypadat dobře nebylo nikdy snazší. Najdi svůj styl na Zalando.cz” spouští tato přední módní a lifestylová platforma svoji první českou...

  Libka Safr5.11.2018
 • Nejdražší domov ve Velké británii

  Luxusní dvoupatrový byt s neprůstřelným sklem a bazénem se považuje za nejdražší byt ve Velké Británii vůbec a to hlavně díky...

  Libka Safr22.10.2018
 • Peramea kabelka na míru

  Značka Peramea vznikla poměrně nedávno, ale i tak stojí za pozornost. Založila jí žena, která miluje nejen kabelky, ale také poctivé...

  Libka Safr12.10.2018
 • Nejdražší kolo na světě Python Wheelmen

  Detroitská značka Williamson Goods vyrábějící sportovní potřeby přišla s něčím absolutně unikátním. Kolo v ceně 35 000 dolarů, tedy asi 750...

  Libka Safr22.8.2018
 • Na vlně Tesla i v létě

  Surf od Elona Muska za 30 000 Kč, co se prodá za několik vteřin od spuštění nabídky. Takové projekty umí nastartovat...

  Libka Safr1.8.2018
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.