Sociální sítě
Nahoru

Chcete i v zimě zůstat v tělesné a duševní pohodě? Vyzkoušejte tyto tipy

Žijeme v uspěchané době, kdy je spousta z nás vyčerpaná z práce a okolního světa natolik, že se zapomínáme starat o své tělo i mysl, přibíráme na váze, jsme nemocní, vyčerpaní a zkrátka nám není dobře. Dostatečný pohyb a zdravou stravu nahrazujeme stresem a zdravotní problémy přibývají. Zvlášť v zimních měsících mnoho z nás těmto věcem podléhá.

Řešení těchto problémů a jejich prevence je ústředním mottem Richarda Jisla, který se mimo jiné soustředí na manažery a další pracovně vytížené osoby a pomocí zdravého pohybu a fyzioterapie je udržuje v tělesné i duševní pohodě. Mgr. Richard Jisl je vystudovaným fyzioterapeutem a metodikem sportu, specialistou na několik oblastí orientální medicíny, makrobiotiky a terapií shiatsu, které studoval v Holandsku a Německu. Níže přináší několik tipů, jak udržovat zdraví nejen naší mysli, ale i těla.

Kidokai running

Kidokai running je styl běhání, jehož autorem je právě Richard Jisl a ve svém centru jej také vyučuje. Cílem tohoto pohybu je pocit štěstí nejen po běhu, ale také po celou jeho dobu. Název pochází ze tří japonských slov, jejichž překlad je energie, cesta a škola. „Kidokai running respektuje aktuální limity a možnosti našeho organismu. Vede k vybudování dobré kondice a výkonnosti sice jemnější cestou, ale o to sofistikovanějším přístupem. Zajímá nás jak technika, tak svalové napětí a úsilí, správná geometrie těla, dýchání, relaxace a koncentrace. Díváme se na pohyb z pohledu toho, že klient bude chtít výborné výkony podávat i za dvacet let. Křečovité úsilí a přetěžování vede většinou k sebepoškozování.“ vysvětluje Richard Jisl.

Cvičení čchi-kung Pangu Shengong

Pangu Shengong je čínská metoda zdravotního cvičení pro každého v jakémkoliv věku, která je snadno naučitelná a má výrazný vliv na zdraví, tělesnou i duševní vitalitu. Pravidelné cvičení poskytuje pocit klidu, optimismu a pocity spokojenosti. Pomáhá při zotavování se ze zdravotních problémů a v naplňování života dobrým zdravím a vitalitou.

Masáže a fyzioterapie

Nedílnou součástí péče o tělo by měly být také masáže a fyzioterapie. Richard Jisl hovoří především o shiatsu masážích. Shiatsu je japonská akupresurní terapie a ve zjednodušené podobě i masáž, která se provádí přes oblečení a může výrazně posílit zdraví příjemce. „Výhodou je, že lze podle časových a zdravotních dispozic pracovat od 20 minut až do 90 minut, a i obě krajní varianty přináší klientům silný zdravotní benefit,“ říká Richard Jisl, fyzioterapeut a odborný ředitel centra HEALTHY-LIFE.

V rámci fyzioterapie se pak jedná o tejpování, což je terapie založená na přikládání elastických pásek na kůži, svaly, klouby, šlachy, vazy a další části těla. Cílem je nastolení rovnováhy organismu, a to jak v oblasti rovnováhy funkce svalů, tak cirkulace tekutin a správného držení těla. Nanesení pásky způsobuje kontrakci odpovídajících svalů a zlepšení krevního oběhu, které u těchto svalů, které nejsou v harmonii se svým okolím, opět pomůže vyvážit.

Analýza emisí fotonů z těla

Měření energetického vyzařování, které se snímá z jednotlivých prstů obou rukou, je moderní metoda, sloužící hlavně k preventivnímu určení oblastí těla, které jsou ohroženy slabší cirkulací. Tímto způsobem lze získat informace o pacientově aktuálním stavu a lépe tak určit efektivní přístupy k jeho návratu do dobré kondice a k jejímu cílenému udržování. „V tomto bodě se setkává moderní věda a alternativní postupy, aby vytvořily nové možnosti pro zlepšení zdravotního stavu, ale i pro fundovaná preventivní opatření. Výsledky měření v dlouhodobém horizontu dávají jasnou představu o účinnosti všech postupů a reakcích organismu klienta,“ popisuje Richard Jisl.

Dle Richarda Jisla je velmi důležité věnovat se zdravému životnímu stylu, porozumět svému organismu, starat se o něj a užívat si radost ze života po všech stránkách co nejdéle a bez zdravotních problémů.

Více z rubriky Fit

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.