Sociální sítě
Nahoru

Šneky nebo jelito? Ples jako Brno imponuje již po deváté

Fronta na vstupenky se na Ples jako Brno nestojí, lístky jsou pryč, aniž by šly do prodeje – po osmi úspěšných ročnících již zájemci vědí, že je čeká jen to nejlepší. A 9. ročník hosty rozhodně nezklame – čeká je historicky největší počet muzikantů, mezi nimi stálice české pop music Jiří Korn, všestranně nadaný Ondřej Gregor Brzobohatý, nebo hvězdy ze Slovenska Vašo Patejdl či Celeste Buckingham. Připomeneme si také éru největší slávy Karla Gotta – na plese vystoupí jediná kapela, kterou posvětil sám Mistr, Karel Gott Cover Band. Vrcholem večera, jehož partnerem se stal i tuzemský magazín Top Class, bude ovšem dobročinná dražba, opět se bude pomáhat jak dětem, tak i seniorům.

Novinkou Plesu jako Brno pro rok 2020 bude spolupráce s Nadačním fondem Be Charity, který založila spisovatelka Bára Nesvadbová. Fond pomáhá handicapovaným dětem, mezi jinými i těm s nemocí motýlích křídel. O výtěžek z dražby se podělí fond Be Charity s Nadací Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté, která soustředí své úsilí na zlepšení životních podmínek seniorů. „Díky loňskému výtěžku z aukce jsme mohli podpořit projekt Doma bez obav, který pomáhá osamělým seniorům, aby mohli žít důstojný život v domácím prostředí. Těším se, že opět přibude těch, kterým vykouzlíme úsměv na rtech,“ říká zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Výtěžek z aukce pomůže také nemocným dětem: „Nesmírně si vážím entuziasmu a pracovitosti organizátorů Plesu jako Brno. Jsou to lidé s obřím srdcem. Nadace Be Charity použije veškeré utržené prostředky na rehabilitace těžce nemocných dětí a dětí po úrazech. Jejich případy velmi dobře osobně znám a vím, že každičká koruna se počítá,“ dodává Bára Nesvadbová.

Ples jako Brno za dobu svého působení pomohl potřebným částkou 6 467 000 milionů korun.

Ples jako Brno je proslulý díky souhře tří principů – netradiční lokaci v bývalé tovární hale Wannieckovy továrny, vytříbené gastronomii a programu plánovanému na vteřiny. Gastronomické lahůdky budou připraveny pro nejnáročnější klientelu. Překvapením menu je zařazení domácího jelítka – kuchaři totiž při jeho přípravě pracují se starodávnou recepturou, kterou však okořenili vlastní fantazií. A výsledkem je naprostá harmonie chuti. Toto jelítko prostě musíte na plese zkusit,“ doporučuje Tomáš Pakosta z Restaurantu Valoria, který pro Ples jako Brno zajišťuje catering i hudební produkci. Podávat se budou například také stale více oblíbené thajské speciality.

Organizátoři Plesu jako Brno Tomáš Pakosta a Bedřich Snášel si nejvíce cení důvěry pravidelných hostů: „Dospěli jsme do stadia, kdy se nemusíme obávat prázdného stolu. Vstupenky na ples vlastně ani nejdou do prodeje, zájemci si je rezervují dlouho dopředu sami od sebe. Této důvěry si velmi vážíme a věříme, že nezklameme, naopak znovu překvapíme něčím novým,“ dodávají organizátoři.

25. ledna v osm hodin večer se opět otevřou brány bývalé Wannieckovy továrny, která bude vyzdobena v ledově bílém dekoru. Ctěné hosty přivítá moderátor Libor Bouček a na pódiu se postupně představí několik hvězd československé hudební scény.

Více z rubriky High society

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.