Sociální sítě
Nahoru

Mercedes mezi přírodními oleji

Znáte opuncii, žlutě a červeně kvetoucí rostlinu z čeledi kaktusovitých obrostlou trny se zákeřnými háčky? Peče se z ní třeba nopálový chleba, plody se konzumují jako ovoce a její nasládlou chuť si můžete užít v čajích. A co teprve olej ze semínek! To je malý zázrak, s nímž pracuje česká značka Zahir Cosmetics.

Z miniaturních semen plodů opuncie se lisuje vzácný olej plný minerálních látek, vitamínů, mastných kyselin a aminokyselin. Díky tomuto unikátnímu přírodnímu koktejlu je jedním z nejvzácnějších a nejdražších olejů na světě. Jeho výroba není zrovna jednoduchá, začíná to už samotným sběrem a zpracováním trnitých opuncií, přičemž na jeden litr oleje je zapotřebí zhruba 800 kilogramů plodů.

Opuncii se daří mimo jiné v Maroku. Pěstují ji tam na plantážích a plody obvykle nechybějí v žádné místní tržnici. Často také narazíte na vysoké živé ploty z opuncií, které mají ryze praktickou funkci: žádný zloděj by se jimi určitě nechtěl prodírat!

Opunciové živé ploty v Maroku celkem účinně odrazují nezvané návštěvníky.

Marocký botox bez jehel a chemie

Marocké ženy znají benefity opunciového pleje po staletí, hovoří o něm jako o přírodním botoxu nebo elixíru mládí. Opunciový olej má viditelné vypínací účinky, změkčuje drobné vrásky a pleť je po něm krásně hebká a vyživená.

Pokud nanesete kapku opunciového oleje na kůži a rozetřete, poměrně rychle se vstřebá a nezanechá pocit mastnoty. Jeho vůně je lehká, ale specifická, a nemusí každému vyhovovat. Navíc se její intenzita – protože jde o „živou“ surovinu – může lišit, záleží na kvalitě sklizeného plodu.

Opunciový olej patří mezi nejdražší na světě. Už sběr plodů z trnitého kaktusu není nic snadného.

Jen na vlhkou pleť

Olej je nejvhodnější k ošetření citlivých očních partií, nosoretních rýh, krku a dekoltu. Pomáhá zklidnit začervenalou pokožku, skvěle mírní nepříjemné následky přehnaného opalování. Redukuje kruhy pod očima, vyživuje pokožku, aniž by ji nadměrně zatěžoval, a jemně stahuje póry. Jeho snášenlivost je velmi dobrá a ocení ho všechny typy pleti, pro jeho liftingové vlastnosti zejména pleť suchá a zralá.

Zahir Cosmetics, opunciový olej v bio kvalitě, dárkové balení, 15 ml, 599 Kč, zahir.cz

Olej používejte vždy na vlhkou pokožku. Sám o sobě nemá hydratační schopnost jako krémy, ve kterých – laicky řečeno – musí olejovou a hydratační složku držet pohromadě konzervant. Pokud však olej nanesete na navlhčenou kůži, tekutinu v ní účinně „uzamkne“. Na pleti se pak vytvoří jemný ochranný film, který zabraňuje ztrátě vlhkosti.

Bio opunciový olej od Zahir Cosmetics můžete také použít jako zbraň proti lámavosti a třepení nehtů, stačí vetřít malé množství do nehtových lůžek. Několik kapek oleje přidejte i do šampónu a denního a nočního krému.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.