Sociální sítě
Nahoru

HTC Vive boří omezení virtuální komunikace

Společnost HTC dnes představila poslední novinky z oblasti prémiové virtuální reality. Kromě unikátního příslušenství v podobě snímače výrazu tváře HTC VIVE Facial Tracker, který doplní komunikaci ve virtuálním prostředí o mimiku, se mohou uživatelé těšit i na novou generaci pohybových snímačů HTC VIVE Tracker.

Jejich provozní doba na jedno nabití vzrostla ve srovnání s předchozí generací o celých 75 % a to navzdory 15% snížení hmotnosti a o celých 33 % menším rozměrům.

HTC VIVE Trackery nové generace představují evoluci standardu, který výrobce nastavil již v roce 2017. Od té doby jsou hojně využívané nejen fanoušky virtuální reality za účelem precizního snímání pohybu celého těla, ale také mnoha profesionály, kteří s jejich pomocí transportují do virtuální reality skutečné objekty.

Využití nalezly i ve filmovém průmyslu, kde umožnily dramatické snížení nákladů na snímání pohybu herců, nebo například ve výcviku sportovců, kteří s jejich pomocí zdokonalují své schopnosti.

VR komunita se pyšní neskutečnou mírou kreativity, díky které se dnes setkáváme s VIVE Trackery v nejrůznějších odvětvích, od průmyslu přes filmovou produkci až po sport, komunikaci, hry a zábavu,“ říká generální ředitel HTC EMEA Graham Wheeler. „Jejich nová verze je díky prodloužené výdrži baterie a menším rozměrům ještě praktičtější a s doplněním o VIVE Facial Tracker umožňují snadno vytvořit extrémně realistické postavy.“

VIVE Tracker nové generace bez kompromisů

Již původní snímače představené v roce 2017 se pyšnily bezkonkurenční precizností i extrémní spolehlivostí sledování pohybu, což z nich učinilo etalon v oblasti VR příslušenství. Stejně je tomu u nové generace, která přichází s menšími rozměry a dramaticky vyšší výdrží baterie, která vzrostla na celých 7 hodin. Nové VIVE Trackery svou pozici dokážou určit se submilimetrovou přesností, a díky 240° zornému úhlu udržují kontakt se základnovými stanicemi bez nejmenších výpadků. Výrobce tak vyšel vstříc zpětné vazbě od vývojářů, kterým novinka usnadní budování komplexnějších zážitků bez nutnosti omezovat jejich délku.

VIVE Facial Tracker pro přirozenou komunikaci

Neméně důležitou novinkou je vstup HTC VIVE Facial Trackeru z vývojářského programu do komerčního prodeje. Jeho schopnost dokonale snímat až 38 obličejových výrazů v oblasti rtů, sanice, zubů, jazyka a tváří obohatí virtuální avatary o skutečné emoce. Využívá k tomu dvou kamer s 60Hz snímací frekvencí, latencí pod 10 ms a infračerveným přísvitem. Problémem proto není ani provoz v absolutní tmě. V kombinaci se sledováním pohybu očí headsetu HTC Vive Pro Eye představuje skvělé řešení pro zachycení mimiky, která výrazně usnadňuje vzájemné porozumění a prohlubuje pocit přítomnosti ve VR. Celé odvětví tak výrobce posouvá opět o krok blíže budoucnosti, kterou nastínila kniha Ernesta Clinea Ready Player One: Hra začíná. Kombinace obou novinek s headsetem HTC Vive Pro Eye je dosud nejdostupnějším a nejpřesnějším systémem pro sledování pohybu od hlavy až po paty, které poskytuje ty nejrealističtější výsledky.

Více z rubriky Tech

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.