Sociální sítě
Nahoru

Abeceda vitamínů v kozí kosmetice: Vitamín E

Vitamín E je přírodní antioxidant zabraňující stárnutí pokožky. Také regeneruje, zavlažuje dehydrovanou pleť, je velmi vhodný po opalování v létě a před sluncem nás samozřejmě chrání i v zimě na horách. Bohatým zdrojem vitamínu E je především mléko a máslo, a právě proto je kosmetika vyrobená z těchto surovin tak skvělá.

Výživný denní krém s Q 10, La Chèvre, 50 g, 378 Kč. Noční krém s arganovým olejem, La Chèvre, 50 g, 378 Kč, kosmetikacapri.cz

Dalším zdrojem vitamínu E jsou pšeničné klíčky, oříšky, sója nebo rostlinné oleje, ale obsahují ho i některé druhy listové zeleniny či maso savců. Doporučená denní dávka je přibližně 12 mg, dopřávejte si tedy vitamín E v jídle i kosmetice, zpomalíte tak stárnutí buněk a budete se cítit fit.

Éčko najdete ve Výživném denní krému s Q10 a vitamínem E nebo v Nočním krému s arganovým olejem, oba od značky La Chèvre, oba nejvyšší kvality.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.