Sociální sítě
Nahoru

Jarní detox pleti

Kozí mléko. Papája. Jahody. Kosmetika Capri nabízí lahodný restart po dlouhé zimě, kdy pleť dostávala zabrat přechody z venkovního mrazu do přetopených interiérů. Než s radostí nastavíme tvář slunečním paprskům, měli bychom ji na to trochu připravit.

Kosmetický detox sestává ze tří kroků: důkladného čištění, peelingu a vhodně zvolené následné péče. Klíčovým slovem je přitom pravidelnost.

Produkty Le Chaton obsahují vzácné složky kozího mléka, suroviny mořského původu, rostlinné extrakty, vitamíny, minerály a ceramidy.

Kosmetika Capri je česká společnost, kterou před šestadvaceti lety založila Jitka Poláková. Své produkty nabízí pod třemi značkami: La Chèvre se základní řadou pro ženy ve věku 20 až 35 let, Le Chaton pro péči o zralou pleť s propracovanějšími výživnými produkty, obsahujícími vyšší poměr aktivních látek, a Capramedic – kosmetika zlepšující stav a vzhled pokožky při problémech jako jsou jizvy, strie nebo atopický ekzém.

Hlavním stavebním kamenem originálních receptur jsou vzácné složky kozího mléka doplněné surovinami mořského původu, rostlinnými extrakty, vitamíny, minerály a ceramidy. Kozí mléko je nenahraditelné, vysoký obsah mléčných bakterií v produktech udržuje mikrobiom lidské pokožky v rovnováze, což je základní předpoklad zdravé a vitální pleti.

Kosmetická řada značky Le Chaton představuje ucelenou péči o zralou pleť, výborně se hodí k jarnímu detoxu.

Pleť bychom měli čistit každé ráno a večer nejdříve pleťovým mlékem a pak pleťovou vodou. Zklidňující pleťové mléko sensitive značky La Chaton šetrně odličuje, regeneruje pleť a nenarušuje její ochranný film. Čisticí pleťová voda sensitive taktéž značky Le Chaton je určena k hloubkovému, ale nedráždivému dočištění. Obsažená kozí syrovátka upravuje bariérovou funkci a mikrobiom pokožky, další důležitou složkou je extrakt z keře Hamamelis virginia neboli vilínu virginského. Funkcí pleťové vody je zbavit pokožku zbytků odličovacího mléka, tonizovat ji a připravit na další krok, kterým je peeling.

Sežeňte si zralou papáju a rozmačkejte její dužinu. Přidejte 2 lžíce cukru a Regenerační syrovátkovou přísadu do koupele značky La Chèvre. Důkladně vše smíchejte, až vznikne jemná pasta. Papája je na detox úžasná. Obsahuje dusík, sodík, draslík, vápník, hořčík, vitamíny C a B, vlákninu, karoteny, thiaminy, riboflaviny, niaciny, stopy mastných kyselin a další pleti prospěšné látky.

Příště použijte pro změnu jahody, peeling bude mít podobný efekt. Jahodová zrníčka zbaví pleť odumřelých buněk, jahody jsou navíc účinným antioxidantem, zpomalují stárnutí a pleť chrání doslova jako štít. Do třetice sáhněte jen tak pro srovnání po peelingovém gelu s avokádovým olejem značky Le Chaton, který je tak šetrný, že ho můžete bez obav použít i třikrát týdně.

V následné péči bývá často opomíjený a podceňovaný oční krém. Vyzkoušejte úplnou novinku Kosmetiky Capri, kterou je Rozjasňující krém okolo očí značky Le Chaton. Hydratuje a koriguje drobné vrásky kolem očí, lehce pozvedne povislá víčka, zredukuje tmavé kruhy a objem váčků pod očima. Je vhodný pro rozjasnění očního okolí všech typů pleti, včetně citlivých a problematických, používat se dá ráno i večer.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.