Sociální sítě
Nahoru

Nevíte, kam vyrazit? Inspirujte se díky hodnocení podniků na Mapy.cz

Firemní reputace na internetu je v dnešní době bezesporu účinný nástroj pro zákazníky i podnikatele, jak o sobě dát světu vědět ideálně v tom nejlepším světle. Česká aplikace Mapy.cz nabízí lidem v rámci městských scénářů také vyhledávání podniků včetně informace například o otevírací době a kvalitě jejich služeb, a to právě na základě uživatelských recenzí. Jak vše v praxi funguje?

Hodnocení firem lidem umožňuje ocenit například oblíbenou restauraci, hotel, květinářství, kadeřnictví nebo kulturní místo, a zároveň získat povědomí o celkové kvalitě firem díky recenzím od ostatních uživatelů. „Díky možnosti ohodnotit třeba svoji oblíbenou kavárnu nebo pekařství umožňujeme uživatelům aplikace Mapy.cz pomoct ostatním lidem objevit skvělé místo, kde strávit čas nebo nakoupit, a samotným živnostníkům pak zviditelnit svůj podnik na internetu,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

Chytrý algoritmus vše ověří a vyhodnotí

Každá nově přidaná recenze prochází automatickou kontrolou, v některých případech pak i následným manuálním prověřením. Schválené recenzi algoritmus přiřadí interní váhu, se kterou vstupuje do výpočtu celkového hodnocení dané firmy. Algoritmus zohledňuje více faktorů, jako je například stáří jednotlivých recenzí, a podobně.

Celkové vypočítané hodnocení je pak u firmy reprezentováno ve formě zeleného odznáčku s desetinným číslem na škále 1,0 – 5,0, které je doplněno textovým popisem. Zobrazuje se však pouze u těch podniků, u kterých interní algoritmus detekuje dostatečnou kvalitu dílčích recenzí.

Mapy.cz jsou partner pro turistiku i městské scénáře

Služba Mapy.cz svým uživatelům poskytuje aktuální dopravní informace a umožňuje vyhledat atraktivní místa v jejich okolí, poskytuje tipy na zajímavé výlety, ať už pěšky, na kole, nebo autem. Samozřejmostí je i doporučování nejbližších restaurací, hotelů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu využije během léta za měsíc až 6 000 000 lidí.

Více z rubriky Travel

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.