Sociální sítě
Nahoru
reklama

Hydratace pleti v zimním období

Časté přechody z tepla do mrazu a větru pleti nesvědčí, je vysušená a podrážděná. Potřebuje zvýšenou péči, u které však platí jiné zákonitosti než v letním období.

Nevhodně zvolené produkty nadělají víc škody než užitku, například v silných mrazech se molekuly vody v levném hydratačním krému promění v ostré mini krystalky ledu, které nevratně potrhají jemné žilky na tvářích a kolem nosu. Značka Klara Rott představuje dva produkty, u nichž se ničeho podobného nemusíte obávat.

Harmonie, dvousložkové koncentrované sérum pro mladou pleť, Klara Rott, 50 ml/2800 Kč, klararott.cz

Harmonie, sérum na míru

Životní styl každého z nás je jiný a proto i pleť každého z nás má jiné potřeby. Pro tento problém nalezla Klára Rott elegantní řešení. Sérum se skládá ze dvou samostatných složek, gelové a olejové, které si můžete namíchat ve vlastním poměru. Čím je venku větší zima, tím více se pocitově přikláníme k olejové složce. Úkolem gelu je hlavně pomoci všem 45 aktivním látkám v séru, aby se snadno vstřebaly do pokožky.

Pokud si sérum namícháte půl na půl, dopřejete pokožce stále mnohem víc ochrany před nepříznivým počasím, než dokáží ty nejvýživnější krémy. U nich se podíl olejové složky pohybuje maximálně kolem třiceti procent,“ vysvětluje Klára.

Olej dokáže vodu v pleti tzv. „uzamknout”, ale sám žádnou neobsahuje, proto je do zimy jak dělaný. Na druhou stranu pokožka vysušená dlouhými pobyty v klimatizovaných prostorech potřebuje zavlažit. „Přítomnost vody však sama o sobě hydrataci nezaručí,” říká Klára. „Sérum obsahuje speciálně upravené hydratační látky, které nezůstávají na povrchu, ale pronikají do hlubších vrstev, kde je nejvíc potřebujeme.

Nádech, hydratační liftingový fluid, Klara Rott, 30 ml/2190 Kč, klararott.cz

Hydratační fluid Nádech

Pokud vaše pleť žádá extra dávku hydratace, použijte pod sérum ještě hydratační fluid Nádech. V letních měsících je ideální Nádech na ráno a Harmonie na večer.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.