Sociální sítě
Nahoru

Brit Premium by Nature: První volba, když vám do života vstoupí kočka

Kočka je doma! A co teď? Ať už se sama zatoulala před náš práh nebo nám ji daroval soused, najednou je prostě tady a my se začínáme starat. Jenže kudy na to? V první řadě musí každý kočkou „adoptovaný“ chovatel utišit její hladové mňoukání.

Zorientovat se ze dne na den v širokém sortimentu krmiv ovšem není v lidských silách, a tak často jednoduše volíme krmiva značek, které nejvíce známe. „Nejznámější“ ovšem neznamená „nejkvalitnější“. Jak tedy poznat kvalitní granule?

Kočka je masožravec. První volbou by proto vždy mělo být kvalitní krmivo, kde je maso na prvním místě. Nová krmiva Brit Premium by Nature s recepturami vystavěnými na přírodních surovinách v tomto směru spolehlivě obstojí. Jejich základ tvoří ze 40 % maso z kuřete, krůty, jehněte nebo lososa, tedy kvalitních zdrojů proteinu, které kočky přirozeně milují. Pro ještě větší chuťový požitek přidal Brit navíc omáčku z kuřecích jater, která vábí naše malé šelmy k misce.

Ideální výživa by měla být jak lahodná, tak zdraví prospěšná. V regálech proto obejděte všechny granule, které mají ve složení psaná umělá barviva a konzervanty.

Místo toho sáhněte po krmivech z přírodních surovin, z nichž budou kočičky čerpat bylinky, vitamíny, minerály a prebiotika pro perfektní kondici a dostatek energie na každodenní lov hraček i vašich nohou. Volte takové receptury, které obsahují kvalitní přílohu (např. rýži) namísto sóji, kukuřice nebo pšenice.

A co nám o krmivu prozradí jeho vzhled? Kvalitní granule z přírodních surovin a bez barviv poznáte také podle hnědé barvy, která nemívá vždy jeden stabilní odstín, ale barevnost se může i v rámci jednoho balení lišit. Bez přidaných barviv není totiž technologicky možné vyrobit stejný odstín u všech granulí.

Nová krmiva Brit Premium by Nature zmíněné požadavky beze zbytku splňují. Jejich složení tvoří kromě kvalitních druhů masa ingredience jako rozmarýn, hřebíček, kurkuma nebo citrusy v sušené formě, které fungují jako přírodní antioxidanty podporující imunitu.

Novinkou je hrášek, zdroj mnoha vitamínů a minerálů. Granule se také neobejdou bez taurinu pro správnou funkci srdce, očí a mozku, ani bez olejů bohatých na omega-3, které podporují krásný a lesklý kožíšek. Samozřejmostí jsou poté tolik důležité zdroje vlákniny – v tomto případě jde o jablka a sušený špenát.

Při výběru granulí nezapomínejte, že co kočka, to originál. Máte doma kotě, nebo kočičího dospěláka? Je vaše šelma po kastraci? Žije (a loví) venku, nebo se ubytovala na vaší pohovce a svět venku za okny zcela ignoruje?

Všechny tyto aspekty zohledněte při výběru krmiva a hledejte takovou recepturu, která vašemu mňoukajícímu společníkovi padne nejvíce. V sortimentu Brit Premium by Nature čeká hned osm receptur, které padnou všem kočičím individualitám.

Více z rubriky Mazlíčci

 • Když psovi nechutná

  Asi si říkáte, že u psů je to s výživou jako u lidí. Někomu chutná více, někomu méně, někdo má tendenci...

  Marek Zelený12.1.2022
 • Delikatesy pro čtyřnohé parťáky

  Psi jsou šelmy a přirozené instinkty jim velí lásku k masu. Kdyby mohli, pravděpodobně by si do misky nechali servírovat flákotu...

  Marek Zelený4.10.2021
 • Alergie u psů a jak jednoduše na ně

  Každému z nás láme srdce, když vidíme naše miláčky se trápit. Drbání, kousání, zarudlé místa kolem srsti – to jsou jedny...

  Marek Zelený24.9.2021
 • Péče o zdraví domácích mazlíčků

  A zase v tom lítám. Pořídila jsem si kotě, a jestli ani vy nedokážete žít bez čtyřnohých kamarádů, dáte mi za pravdu,...

  Martin Macourek10.8.2021
 • Ekologicky šetrné dobroty pro psí miláčky

  Jak se poznají ideální pamlsky pro psy? Samozřejmě podle toho, že chlupáčům chutnají. Pro páníčky jsou ovšem důležité i další aspekty,...

  Marek Zelený6.8.2021
 • Dopřejte svým miláčkům opravdový luxus

  FALCO DOG a FALCO CAT jsou určené pro mazlíčky, kteří mají mlsné jazýčky. Jsou výjimečné nejen vzhledem, ale i obsahem. Řada...

  Marek Zelený23.6.2021
 • Jak pečovat o psího kámoše drobného vzrůstu?

  Jaro a léto jsou ideální období pro pořízení štěněte. Pokud také plánujete svou „smečku“ rozšířit o psího parťáka, nejprve pečlivě zvažte,...

  Marek Zelený28.4.2021
 • Zábava trénující kočičí důvtip

  Kočky jsou šelmy a lov přímo zbožňují. Je jedno, jestli se za kořistí plíží venku mezi stromy nebo právě zahajují útok...

  Marek Zelený9.2.2021
 • S pejskem i do mrazivého počasí

  Husse je přední švédský výrobce vysoce kvalitních granulovaných a konzervovaných krmiv, kosmetiky, výživových doplňků a pochoutek pro psy a kočky.  Firma...

  Marek Zelený19.1.2021
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.