Sociální sítě
Nahoru

Nejoceňovanější soundbar je nyní ještě lepší

Společnost Sennheiser dnes informovala o zahájení distribuce nového operačního systému Ambeo OS pro oceňovaný soundbar Sennheiser Ambeo. Ten přináší mnohá vylepšení, která si uživatelé žádali.

Kromě přímého spojení se servery nejpopulárnějších streamovacích služeb totiž nabídne i lepší spolupráci s ekosystémem Apple, webové rozhraní pro snazší ovládání a zcela přepracovanou mobilní aplikaci. Ta se navíc se soundbarem nyní spojuje prostřednictvím technologie Wi-Fi, a tak je výrazně rychlejší, spolehlivější a bezpečnější.

Sennheiser Ambeo soundbar je k dispozici na e-shopu distributora pantershop.cz a u vybraných partnerů za cenu 65 000 Kč.

Sennheiser Ambeo soundbar nabídl již při uvedení na trh streaming pomocí technologie Google chromecast. Spustit přehrávání z Youtube či Spotify tak bylo dílem okamžiku. Nové přímé spojení se servery streamovacích služeb ale přináší posun nejen v rychlosti spojení a jednoduchosti přehrávání, ale také v kvalitě reprodukce.

Například Tidal connect totiž otevírá přístup ke katalogu vysoce kvalitních Hi-Res nahrávek s bohatými detaily a rozsáhlé kolekci záznamů v prostorovém formátu Dolby Atmos. Posluchači se tak mohou těšit na skutečně věrnou reprodukci plnou nových hudebních nuancí a také revoluční přesnost lokalizace jednotlivých nástrojů.

Hvězda kategorie, oceňovaná především pro bezkonkurenční zvukový projev s rozsahem 30 Hz – 20 kHz a jedinečnou schopnost vykouzlit pomocí 13 integrovaných reproduktorů 10 virtuálních reprosoustav, tak posouvá uživatelský zážitek na novou úroveň.

S operačním systémem Ambeo OS se uživatelé mohou těšit na ještě příjemnější ovládání než dosud. Přepracovaná aplikace Smart Control, nabízí intuitivní rozhraní s vylepšenou grafikou, díky kterému je nastavení dílem okamžiku. Navíc se nyní k soundbaru místo Bluetooth LE připojuje prostřednictvím technologie Wi-Fi.

Je tak rychlejší, spolehlivější a bezpečnější. Přibyla i možnost ovládat Sennheiser Ambeo soundbar také prostřednictvím webového rozhraní. I bez aplikace tak lze vše snadno nastavit a ovládat prostřednictvím jakéhokoli tabletu, smartphonu, nebo například notebooku. Jednoduše snadno a pohodlně.

Sennheiser Ambeo soundbar eliminuje potřebu složitého domácího kina pro reprodukci moderních formátů prostorového zvuku. Díky úctyhodnému frekvenčnímu rozsahu 30 Hz – 20 000 Hz není třeba dokonce ani subwoofer. Jeho 13 integrovaných reproduktorů dokáže vykouzlit 10 virtuálních reprosoustav v prostoru jakéhokoliv obývacího pokoje. Sofistikovaná technologie, kterou výrobce vyvinul ve spolupráci s uznávaným Fraunhoferovým institutem, umožňuje nahradit nejen reprosoustavy okolo diváků, ale také stropní reprosoustavy.

Lokalizace tak již neprobíhá pouze v předo-zadní a levo-pravé ose, ale bere v potaz i vertikální umístění zvukového zdroje. Na realističnosti tak přidá nejen oblíbeným efektům akčních filmů, ale i jemným ruchům jako je déšť v korunách stromů. V takové chvíli divák nezaslechne pouze obyčejný efekt simulující provazce vody snášející se z oblohy, ale bude schopen rozlišit i jednotlivé kapky.

Více z rubriky Tech

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.