Sociální sítě
Nahoru

Neodolatelný Clash de Cartier plný rebelie i elegance

Příliš mnoho, nebo naopak nikdy dost? Clash de Cartier posouvá hranice a ve své filozofii jde ještě dále. Nejnovější kolekce šperků umocňuje duality v rámci kódů domu Cartier, hraje si s duplikací i texturálními protějšky a vytváří vizuální jazyk plný rytmu a intenzity.

Šperky promítají nekompromisní estetiku punku, zatímco jejich taktilnost vybízí k hravé interakci při nošení. Subtilní, všestranná, okamžitě rozpoznatelná ikona. Tváří kolekce Clash de Cartier je britsko-americká herečka Lily Collins, ztělesňující ducha kolekce Clash de Cartier. Ovládá umění duality a vystihuje komplexnost moderních žen na stříbrném plátně i mimo něj.

Signaturní kód kolekce, clou carré, v podobě hranatých cvočků s pyramidovým efektem, je na novém prstenu a páru náušnic zdvojen, stejně jako na pružném náramku a náhrdelníku s elegantním členěním, které jsou k dispozici v růžovém zlatě nebo v růžovém zlatě osázeném diamanty.

Díky plně integrovanému zapínání na náramcích a náhrdelnících jsou tyto kousky působivě tvarované, až plastické – dvojité řady centrálních cvočků jim dodávají objem a upoutávají pozornost.

Nový prsten, náramek, náhrdelník a náušnice ve velikosti XL, které vytvářejí další kontrasty s objemem, nesou charakteristické špičaté cvočky, tzv. picot studs, nacházející svůj zrcadlový obraz přes dělící linii diamantového pavé.

Kulaté onyxové korálky šperky zjemňují a dodávají jim hloubku a objem, jež kontrastuje s přísným tvarem lesklého špičatého cvočku z růžového zlata.

Pro ni, pro něj, pro každého. Kolekce Clash de Cartier je odrazem osobnosti svého nositele, pro kterého jsou šperky na kůži se svými čistými liniemi a zaobleným tvarem objemných korálků a cvočků smyslným prožitkem. Extravagantní, rafinované, s nekompromisním charakterem.

Jednoduchá, elegantní kompozice nových kreací Clash de Cartier nese komplexnost designu, který čerpá z generacemi budovaného savoir-faire. Flexibilní části musí být pečlivě zkonstruovány tak, aby byla dokonale zajištěna plynulá pohyblivost dvojitých řad, přičemž k sestavení je třeba až 600 různých komponentů.

Zasazení diamantů do těchto tvarů vyžaduje velkou zručnost a maximální pozornost, aby se maximalizoval třpyt a zároveň se zachovaly okamžitě rozpoznatelné linie kolekce Clash de Cartier. XL kusy představují velkou technickou a estetickou výzvu: vytvořit dokonale geometrické korálky z onyxu, které se zároveň vyznačují decentním objemem.

Repertoár forem domu Cartier nachází krásu v každodenních předmětech. V proporcích a reliéfu cvočku odhaluje oko šperkaře nadčasovou eleganci s rebelským duchem.

Kuželovitý tvar se v tvorbě značky objevil na počátku 20. století a ozdoba do vlasů se špičatými cvočky udělala na širokou veřejnost na Mezinárodní výstavě moderního dekorativního a průmyslového umění v roce 1925, kde Cartier nadchl návštěvníky svými výtvory, silný dojem.

Pod tvůrčím vedením legendární Jeanne Toussaint od roku 1933 až do 70. let 20. století se špičaté cvočky picots stávaly poznávacím znamením Cartier: opakovaly se v liniích, členily se do článků a dodávaly texturu a vizuální extravaganci.

Více z rubriky Klenoty

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.