Sociální sítě
Nahoru

Aby zdraví a úsměv našich mazlíčků byly stálé

Naši zvířecí parťáci jsou pro nás důležití. Základem všeho je pevné zdraví a chuť objevovat a učit se vše nové. Psi zbožňují hry a akce. Většinou je nemusíte dlouze přemlouvat, aby se do nějakých pustili. Samozřejmostí je nejen pravidelná správná strava, ale i delší procházky, které potřebují minimálně dvakrát denně.

Kočky sice dlouhé procházky nevyžadují, ale jsou velice společenskými tvory. Majitelé dobře znají povahu svých zvířecích parťáků a vždy vypozorují, že mají nějaký problém nebo že se s nimi děje něco neobvyklého.

V letních obdobích, kdy jsou vyšší teploty, dochází k rychlejšímu množení mikroorganismů a tím mohou vzniknout komplikace pro naše čtyřnohé kamarády. Nejenom u lidí jsou oči právě v průběhu léta nejvíce namáhané, platí to i o zvířatech. Paraziti jsou hrozbou pro naše zvířecí miláčky celoročně, ale v létě je jejich aktivita na vrcholu.

Přípravky nové generace TraumaPet® obsahující účinnou látku Nanocomplex® s koloidním stříbrem jsou tím správným pomocníkem pro péči o zvířata. Urychlují zotavení a pomáhají preventivně s ušima, očima, zuby, kůží a srstí. Na vývoji přípravků se podílel tým zkušených veterinářů a u zrodu receptur stál MVDr. Tomáš Fichtel, Ph.D., přední osobnost stomatologie psů a koček v České republice.

Zánět ucha je hlavně v teplejších měsících jedním z nejčastějších důvodů, proč majitelé psů musí vyhledat veterináře, a to z důvodu přítomnosti cizího tělesa ve zvukovodu (kvůli většímu pohybu v přírodě během léta), alergie (více pylů v ovzduší) anebo kvůli bakteriální či kvasinkové infekci, pro které je letní období, tedy vysoká teplota a nadměrné pocení u psů s chlupatým zvukovodem nebo častější koupání ve vodě v bazénech, přírodních nádržích či řekách, přímo stvořené. Ušní kapky TraumaPet® Oto Ag pomáhají čistit zvukovod. Unikátní aktivní látka Nanocomplex® obsahující koloidní částice stříbra má antibakteriální a protizánětlivý účinek. Společně v kombinaci s dalšími složkami současně rozpouštějí a odstraňují ušní maz a tím pomáhají udržovat zvukovod čistý a zdravý. Ušní kapky ucho dokonale čistí, a tudíž působí zároveň jako prevence.

Naši pravidelnou kontrolu a péči potřebují i oči domácích mazlíčků. Především v průběhu léta se oči namáhají nejvíce. Může dojít k jejich podráždění a zarudnutí, výjimkou nejsou ani záněty spojivek či rohovky. Důvodem bývá to, že s příchodem letních teplot se naši miláčci začínají koupat v bazénech, přírodních nádržích či řekách a dochází k podráždění či infekci oka, nebo to, že doma a v autech zapínáme klimatizaci či „vytváříme“ průvan, což oči vysušuje. V létě je zvýšený výskyt pylu a prachu ve vzduchu, které mohou způsobit problémy s očními spojivkami. Velkým pomocníkem jsou v takovém případě oční kapky TraumaPet® Ophtal Ag, sterilní oční kapky, obsahující unikátní aktivní látku Nanocomplex® s koloidními částicemi stříbra, které jsou rozptýlené v Ringerově roztoku. Tato kombinace poskytuje antibakteriální a protizánětlivý účinek, čistí a jemně hydratuje.

Paraziti jsou hrozbou pro naše zvířecí miláčky celoročně, ale v létě je jejich aktivita na vrcholu. V našich zeměpisných šířkách se musí nejčastěji bránit před blechami a klíšťaty. TraumaPet ochranný sprej TraumaPet® Protect spray Ag nejenže obsahuje esenciální silice z tymiánu a geraniol, které svými vlastnostmi napomáhají snížit riziko opětovného napadení parazity, ale navíc jeho složky pomáhají s pravidelnou péčí o srst a kůži psů a koček. Díky speciální aktivní látce Nanocomplex® s koloidními částicemi stříbra může také sprej napomoci při hojení drobných ran po kousnutí parazity a současně vytvářet bariéru proti sekundární vnější nákaze v těchto drobných ranách. Přispívá také k uklidnění podrážděné a začervenalé pokožky.

Zdravé zuby jsou u zvířete velmi důležité. Psí zubní problémy mohou vést k závažným onemocněním. TraumaPet® Stoma Ag je abrazivní zubní pasta, která pomáhá odstranit plak a podporuje léčbu onemocnění dásní. Zubní pasta obsahuje mimo jiné unikátní účinnou látku Nanocomplex® s koloidními částicemi stříbra, které působí antibakteriálně a protizánětlivě. Aby se čištění zubů pejskům líbilo, má jemnou chuť masa, čímž se dentální hygiena stane pro vašeho mazlíčka příjemným zážitkem.

Více z rubriky Mazlíčci

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.