Sociální sítě
Nahoru

Osvěžení nabité antioxidanty

Nová česká značka My (:máj) se vydala na cestu výroby 100% přírodní kosmetiky, do které patří i stále oblíbenější květové vody. V horkých dnech sáhněte po té ze zeleného čaje, pleť vám bude vděčná.

Květová voda, přesněji hydrolát nebo hydrosol, se vyrábí buď kondenzací, kdy rostlinným materiálem – například čajovými lístky – prochází pára, která se pak sráží v chladicím zařízení, nebo prostým výluhem ve vlažné vodě. Výsledným produktem je čistě přírodně parfemovaná voda s pH v rozmezí 4 až 7.

Chvála zeleného čaje

Číňané opěvují jeho benefity již 5000 let a jsou přesvědčeni, že je tím vůbec nejzdravějším nápojem na světě zajišťujícím dlouhověkost a dobrou mentální kondici.

Hydrolát s jemnou vůní navozuje svěží pocit nejen na pleti, ale i emočně. Je pomocníkem v boji s celulitidou a akné, protože obsahuje silné antioxidanty, které chrání pokožku před škodlivým UV zářením a volnými radikály, snižují riziko výskytu infekcí a podráždění nebo otoků.

Zelený čaj hydrolát, Kosmetika MY, 100ml/179 Kč, terra99.cz

Mnoho způsobů využití

Květové vody patří na pokožku před každým použitím olejové péče, dále je lze využít pro dočištění pleti, jako fixaci make-upu, osvěžující parfemovanou mlhu na celé tělo či k provonění interiéru. Kapku můžete přidat do oblíbeného pleťového krému nebo krycího make-upu, pokud ho chcete trochu odlehčit.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.