Sociální sítě
Nahoru

Porsche akceleruje také na dvou kolech

Značka Porsche chce zvýšit svou aktivitu v segmentu elektrokol. Za tímto účelem založila společnost Porsche a nizozemská firma Ponooc Investment B.V. společný projekt, který začíná právě fungovat. Společnost Porsche eBike Performance GmbH se sídlem v Ottobrunnu u Mnichova bude vyvíjet elektrické pohonné systémy pro jednostopá vozidla. Patří mezi ně motory, baterie a potřebná softwarová architektura pro řešení konektivity. Stuttgartská společnost P2 eBike GmbH – powered by Porsche – hodlá tyto pohonné jednotky využít k uvedení nové generace elektrokol Porsche od poloviny dekády.

Význam tohoto společného projektu pro Porsche a Ponooc dokazuje jmenování manažerského týmu. Jan Becker, bývalý generální ředitel společnosti Porsche Lifestyle GmbH & Co. KG, přebírá funkci předsedy vedení společnosti Porsche eBike Performance GmbH. Jeho protějškem v P2 eBike GmbH bude Moritz Failenschmid, který je také generálním ředitelem společnosti Focus Bikes.

Vidíme velký potenciál pro značku Porsche v segmentu elektrokol. Proto neustále rozšiřujeme naše aktivity v této oblasti,“ říká Lutz Meschke, místopředseda představenstva společnosti Porsche AG a člen představenstva pro finance a IT. „Jan Becker a Moritz Failenschmid jsou osvědčenými odborníky, pokud jde o zakládání a rozvoj progresivních a zákaznicky orientovaných podniků. Jako součást vysoce kvalifikovaného a motivovaného týmu to dokážou ve dvou společných podnicích. Jak je pro značku Porsche charakteristické, je to všechno o vývoji produktů, které inspirují lidi prostřednictvím inteligentního designu, sofistikovaných technologií a vynikajícího výkonu.

Kromě kompaktních pohonných systémů Fazua bude společnost Porsche eBike Performance GmbH vyvíjet a vyrábět obzvláště výkonné pohony elektrokol pod značkou Porsche. Obě produktové kategorie budou distribuovány výrobcům elektrokol po celém světě, přičemž nově založený společný podnik bude působit jako technologický partner. Elektrické pohonné systémy budou použity jak v elektrokolech Porsche, tak i v produktech jiných značek.

V posledních měsících společnost Porsche získala podíly v několika firmách v segmentu elektrokol. Kromě chorvatské značky elektrokol Greyp mezi ně patří právě zmiňovaná Fazua. V červnu zde Porsche zvýšilo svůj podíl z 20 na 100 %. Společnost Fazua se sídlem v Mnichově je mezi odborníky známá jako zakladatel „lehkých“ elektrokol. Nyní bude Fazua sloučena do společnosti Porsche eBike Performance GmbH.

Nezávisle na aktivitách společného podniku společnost Porsche pokračuje ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem, společností Rotwild, na svých současných modelech elektrokol. V březnu 2021 společnost zahájila svou interpretaci exkluzivních elektrokol s Porsche eBike Sport a Porsche eBike Cross. Kromě toho společnost Porsche Digital GmbH nabízí platformu pro digitální služby související s cyklistikou pod značkou Cyklær. Tento projekt dává nahlédnout pod pokličku toho, kolik inovativní síly je obsaženo v nových společných podnicích: mnohonásobně oceněný Cyklær Bike byl vyvinut společně s firmami Fazua a Greyp.

Více z rubriky Sport

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.