Sociální sítě
Nahoru

Gin & Tonic 5 x jinak

Jen málokdo by pochyboval o tom, že oblíbený koktejl G&T, jak se ginu s tonikem přezdívá, není fenoménem dnešní doby. Přestože si ho většina vybaví jako nestárnoucí klasiku ve vysoké sklenici s citrónem, pomalu a jistě se dostávají na výsluní i jiné, ovocné varianty. Neomezujte se výběrem, dejte prostor i novým, neokoukaným chutím a zpestřete si společné chvíle o nevšední variace oblíbeného drinku, které si doslova zamilujete

Popusťte uzdu fantazii a vychutnejte si trendy koktejl na vícero způsobů. Vyzkoušejte různé druhy ginu i toniků a namísto citrónu zvolte třeba čerstvé lesní ovoce. Uvidíte, že co druh, to jiný chuťový zážitek. Nezůstávejte jen u klasiky a najděte si svůj signature drink.

Kvalitní tonik je základ

Než se pustíte do příprav, věnujte pozornost výběru toniku. O to víc, když se koktejl z největší části skládá právě z něj. A proto se vždy držte hesla: „Když tři čtvrtiny vašeho drinku tvoří limonáda, používejte tu nejlepší.“ Jen prémiové mixéry zajistí, že si můžete vychutnat veškeré chuťové nuance ginů naplno. Skvělou volbou pak budou toniky britské značky Fever-Tree, která nabízí 100% přírodní mixéry. Neobsahují žádná umělá barviva, sladidla ani konzervanty.

Květinové poblouznění

Vyzkoušejte G&T s francouzským ginem Citadelle Jardin d’été, který drinku dodá pravý letní šmrnc a připomene vám bezstarostné období plné slunce a květinových vůní. Francouzský řemeslný gin, jenž se vyznačuje citrusovou vůní, vás v kombinaci s tonikem Fever-Tree Miditerranean Tonic Water skvěle osvěží i okouzlí svým intenzivním aroma.

– 50 ml Citadelle Jardin d’été

– 150 ml Fever-Tree Mediterranean Tonic

– pomerančová kůra

– led

Naplňte sklenici po okraj ledem. Nalijte gin a následně tonik. Na závěr přidejte zástřik pomerančovou kůrou a jedním tahem lehce promíchejte.

Podzimní potěšení

Přivítejte podzim drinkem, který svými barvami dokonale doplní odstíny padajícího listí. Zahřejte se moderní interpretací klasického London Dry ginu, který v ikonickém drinku G&T skvěle vynikne. Vyznačuje se výraznou chutí s ořechovými a ovocnými tóny i prvotřídní svěžestí. V kombinaci se zázvorovým mixérem Fever-Tree Ginger Ale se navíc jeho výrazné chuťové prvky společně s kůrou citrusu ještě více umocní.

– 50 ml Bulldog gin

– 150 ml Fever-Tree Ginger Ale

– citrónová kůra

– led

Naplňte celou sklenici ledem. Přidejte gin a dolijte zázvorovým mixérem. Na závěr nezapomeňte na zástřik citronovou kůrou. Poté jednou jemně promíchejte.

Lesní překvapení

Připomeňte si vůni lesního ovoce v oblíbeném drinku. Gin Brockmans má výrazné tóny jalovce a koriandru, které se náramně snoubí se šťavnatými tóny borůvek a ostružin. Skvěle si ho vychutnáte například s bezinkovým mixérem Fever-Tree Elderflower Tonic.

– 50 ml Brockmans gin

– 150 ml Fever-Tree Elderflower Tonic

– pomerančová kůra/lesní ovoce

– led

Do sklenice vložte led až po okraj. Nalijte gin a poté přidejte tonik. Završte zástřikem z pomerančové kůry a případně ozdobte i lesním ovocem. Skvěle se hodí borůvky nebo ostružiny.

Růžová nejen pro holky

Patříte-li k milovníkům červeného ovoce a zejména jahod, pak je kombinace britského ginu Broker’s Pink společně s rebarborovým tonikem Fever-Tree Raspberry & Rhubarb Tonic jasnou volnou. Gin je obohacen o delikátně červené tóny jahod, ale zároveň si zachovává typickou chuť britského London Dry ginu, pro kterou je značka Broker’s známá. Otevřete se klasickému ginu trošku jinak a dodejte mu příjemně sladké tóny červeného letního ovoce. Uvidíte, že budete příjemně překvapeni!

– 50 ml Broker’s Pink gin

– 150 ml Fever-Tree Raspberry & Rhubarb Tonic

– ¼ limety

– čerstvé ovoce, například jahody nebo maliny

Sklenici naplňte ledem. Přidejte postupně gin, tonik a na závěr vymačkanou čtvrtku limety. Ozdobte jahodami a malinami.

Britský gentleman

Pokud jste milovníky tradičních London Dry ginů, nenechte si ujít tuto klasiku, která by ve vašem výběrovém baru neměla rozhodně chybět. Doplňte svůj repertoár drinků o britský gin vyráběný v srdci Anglie, Broker’s London Dry Gin. Chuť tradičního ginu pak zjemníte dobře zvoleným tonikem. Doporučujeme sáhnout například po Fever-Tree Indian Tonic.

– 50 ml Brokers gin

– 150 ml Fever-Tree Indian Tonic

– čerstvá limeta

– led

Naplňte celou sklenici ledem. Poté přidejte gin, tonik a završte šťávou z čtvrtky limety.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.