Sociální sítě
Nahoru

Hublot a Shepard Fairey zaujmou unikátním projektem

Luxusní švýcarská hodinářská manufaktura a mezinárodně uznávaný umělec Shepard Fairey opět spojili síly a představili exkluzivní model hodinek pro severoamerický trh. Nese označení Classic Fusion Aerofusion Chronograph All Black Shepard Fairey a zdobí ho hvězdná mandala, která je pro Faireyho poznávacím znamením, v kombinaci s ikonickým „All Black“ designem Hublot.

Fanouškům značky Hublot bezesporu není jméno Shepard Fairey neznámé. Švýcarská manufaktura a americký umělec totiž spojili síly už v roce 2018, kdy představili limitovanou edici hodinek Big Bang Meca-10 Shepard Fairey. Fairey byl tehdy osloven, aby se podobně jako další velcí umělci typu Takashi Murakami, Richard Orlinski, nebo Maxime Plescia-Buchi stal součástí rodiny Hublot a rozšířil tak řadu velikánů ze světa hudby, gastronomie a sportu.

Značka Hublot, která vyniká svou jedinečností a odlišností, objevila v umělci přirozeného partnera. I on totiž prostřednictvím svých děl, které se objevují jak na ulicích tak v nejslavnějších galeriích světa, nabourává tradiční formy a vyvolává diskusi.

Fairey je busker, malíř, grafik, aktivista, DJ, ilustrátor a v neposlední řadě také zakladatel znakčy OBEY Clothing. Nejvíce však vstoupil do povědomí svým plakátem „Obama Hope“ z roku 2008, který se stal ikonickým během prezidentské kampaně Baracka Obamy a plakátem „Liberé, étalité, fraternité“, který vytvořil jako symbol naděje pro Francii po teroristických útocích v roce 2015. Další dílo z roku 2015 s názvem „Earth Crisis“ mu dokonce vystavili na Eiffelovu věž a on se tak stal prvním umělcem, jehož práce doplnila tuto ikonickou stavbu.

Novým hodinkám z kolekce Classic Fusion dominuje Mandala, která je jakýmsi jejich středobodem. Ukotvuje design All Black, prvek tak jedinečný pro Hublot, a jeho monotónnosti dodává nečekanou hloubku.

Chronograf uložený v pouzdře z černé keramiky opatřený gumovým řemínkem je uměleckým dílem a precizním nástrojem časomíry zároveň. Dýnko z průhledného safíru na zadní straně pouzdra odhaluje komplikaci a počet kusů této limitované edice. Čítá 52 kusů dostupných exkluzivně v Severní Americe.

K oslavě nového modelu a pokračující spolupráce uspořádala značka Hublot exkluzivní party ve slavném podniku Angelino v Los Angeles, jehož interiér ozdobila instalace inspirovaná Faireyho Mandalou. Tím to však nekončí – Shepardovo dílo proniklo do celého města a zahalilo i exteriér butiku Hublot v Beverly Hills. Právě tam jsou hodinky k dostání, stejně jako v dalších severoamerických buticích a na Hublot.com/US. Jejich cena je 25 200 USD.

Více z rubriky Chronografy

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.