Sociální sítě
Nahoru

Dopřejte Štědrovečerní večeři těm, kdo si ji nemohou dovolit

Vánoce jsou svátky klidu, míru, splněných přání, ale i dobrých skutků. Jestli i vy ve vánočním čase cítíte touhu někomu zajistit alespoň o něco hezčí život, najděte alespoň malý způsob, jak někomu pomoct.

Můžete si vybrat jakoukoli dobročinnou organizaci a té poslat vánoční finanční dar. Můžete nakoupit dárky do dětského domova. Nakoupit Nocleženku, díky níž člověk bez domova nebude muset trávit noci venku. Přivézt jídlo do psího útulku. Anebo zajistit štědrovečerní večeři těm, kteří si ji jinak nemohou finančně dovolit, nebo nemají možnost užít si ji se svými blízkými.

Přesně taková Štědrovečerní večeře každoročně probíhá v prostorách obchodního centra Westfield Chodov, kde ji vždy 24. prosince organizuje eventová agentura Fuel s pomocí dobrovolníků ze správy centra, nájemců, různých organizací i známých osobností.

V centru Westfield Chodov se odehraje nefalšovaný Štědrý večer se vším všudy. Cílem je vytvořit jeho neopakovatelnou atmosféru pro maminky samoživitelky, lidis handicapem, lidi bez domova, seniory z domova důchodců nebo osamělé děti. Zkrátka pro všechny, kteří by si ho jinak nemohli dopřát,“ říká Jiří Pokorný, majitel agentury Fuel, což je významná česká produkční společnost, která pořádá kulturní a společenské akce, spolupracovala například s Českým olympijským výborem a pořádala koncerty světových hvězd, jako Bobby McFerrin nebo Lara Fabian. Každoročně mají také na starosti prestižní akci pro banku Unicredit v rámci filmového festivalu v Karlových Varech.

Důležité je vědět, že na akci je potřeba se předem přihlásit, přičemž registrovat se mohou sami zájemci, anebo je můžete přihlásit přímo vy, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by jinak trávil Vánoce sám a z účasti by mohl mít radost. Registrace na stránkách je navíc bezplatná, a tak vás tento dobrý skutek dokonce ani nic nestojí.

Celá akce začíná na Štědrý den v 15 hodin poté, co se centrum rozloučí s posledními opozdilými nakupujícími, a bude trvat přibližně do 19 hodin. Účastníci se mohou těšit na bohaté vánoční menu, doprovodný program, ale také setkání s VIP hosty a vánoční překvapení.

Více z rubriky Nadace a pomoc

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.