Sociální sítě
Nahoru

Po dlouhé době jedno hydratační sérum bez oleje

Posledních pár let překypuje trh s přírodní kosmetikou nabídkou pleťových sér založených na olejové bázi. Česká značka My (čte se „máj“) představuje novinku Hyacol 4D Gold, sérum z luxusní řady Juvenile, ve kterém olej nenajdete. Základ tvoří okurková voda a koloidní zlato.

Co znamená slovo koloidní

Kromě čtyř druhů kyseliny hyaluronové, která je dobře rozpustná ve vodě a sérum tudíž nemusí mít olejový základ, se ve složení setkáme s rostlinným kolagenem nebo koloidním zlatem.

Možná nevíte, co znamená slovo koloidní. Jako koloid označujeme mikroskopické částečky hmoty rovnoměrně rozptýlené například v kapalině nebo plynu. Koloidní soustava pak může mít podobu aerosolu, pěny, gelu, emulze apod.

Juvenile Hyacol 4D Gold, 30 ml/ 899 Kč, cosmeticsmy.cz

Obnova kožních buněk, hluboká regenerace

Kyselina hyaluronová je v séru obsažena v nejvyšší možné koncentraci, efekt hydratace je tím pádem okamžitý. Pro vynikající schopnost vázat na sebe vodu připravuje sérum pleť na příjem další péče, zejména přípravků obsahujících přírodní oleje a aktivní látky.

Koloidní zlato a vitamin B působí antibakteriálně a mají vliv na udržení vlhkosti v pokožce. Sérum je tedy vhodné i pro pleť potýkající se s akné nebo růžovkou.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.