Sociální sítě
Nahoru

Jak si co nejlépe užít dlouhé výlety s pejsky?

Jaro je v plném proudu a nastal čas delších procházek s našimi čtyřnohými mazlíčky. A i když počasí aprílově zkouší, co vydržíme, ven nás to po dlouhé zimě láká čím dál víc. Proto plánujeme delší výšlapy, aby vyvenčení a vyčištění hlavy bylo opravdu důkladné. Na co při takovém celodenním pobytu venku nezapomenout, abyste si ho náležitě užili?

Máte psa, který miluje procházky a čím jsou delší, tím lepší? Pak je to na dlouhé výlety zřejmě dobrý adept a nehrozí, že vám v půli cesty začne stávkovat. Možná se budete divit, ale ne každý pes je na náročnější túry zvědavý. V první řadě je proto třeba znát povahu psa i jeho fyzické možnosti. Někdy je dobré postupně prodlužovat pravidelné procházky a zjistit, jak to oba zvládáte. Obecně ale platí, že štěňata do jednoho roku by se měla více šetřit a na fyzickou zátěž si zvykat pomaleji.

Snídaně je základ: Na co je potřeba myslet jako první, je přísun energie, tedy dostatek krmiva před akcí. Pokud vyrážíte brzy ráno, pamatujte, že pes by měl jíst asi 30 minut před fyzickou zátěží. Pro aktivní psy je vhodné například krmivo Brit Care Dog Sustainable Activity.

Hodí se i pro chlupáče se zvýšenými nároky na pohybový aparát. Každopádně chybu neuděláte, když budete mít po kapsách dostatek psích pochoutek a při delším pobytu venku také svačinku na doplnění energie. Pamlsky Let´s Bite Chewbones poslouží i na zkrácení dlouhé chvíle třeba při čekání na vlak. A nezapomínejte ani na svoje občerstvení, abyste svému aktivnímu pejskovi stačili.

Bez vody to nepůjde: Stejně jako na jídlo, tak se vyplatí pamatovat i na zásobu vody. Ne vždy vede cesta podél průzračného potůčku, a tak se láhev s vodou a cestovní psí miska hodí. Zejména v létě pravidelná hydratace zabrání přehřátí vašeho psího parťáka a následným nepříjemným komplikacím.

Nezbytná výbava: Na výletech do přírody je fajn, že psa můžete na mnoha místech vypustit na volno. Ale ne vždy je to možné, proto by součástí výbavy mělo být určitě také prodlužovací vodítko, případně pohodlný postroj. Počasí bývá často nestálé, takže i pláštěnka pro pejska se bude hodit. A když plánujete vyjet do náročnějšího a třeba částečně kamenitého terénu, přibalte pejskovi do batohu botičky. Vyhnete se pak ošetřování nepříjemných zranění na tlapkách.

Lékárnička pro všechny případy: Připraveni ale musíte být na každou situaci, takže alespoň základní zdravotní materiál je nezbytností. Kromě dezinfekce a náplastí do lékarničky dejte také obinadlo a případně pinzetu či kleštičky na vyndávání klíšťat. Výhodou je, že většina věcí se v případě potřeby dá použít jak pro vás, tak pro vašeho psího parťáka.

Noc pod širákem: Když máte rádi dobrodružnější výlety s přespáním venku, tak kromě svého spacáku byste měli připravit místečko na spaní i vašemu psímu společníkovi. V nabídce jsou také psí spacáky, ale to už je větší investice pro častější trempování se psem.

Více z rubriky Mazlíčci

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.