Sociální sítě
Nahoru

Módní přehlídka Borise Krále, Zuzky Kubíčkové a Hany Valtové s Filipem Vaňkem

V Centru současného umění DOX proběhl včera slavnostní večer RETHINK YOUR STYLE by Syoss and Perwoll. Pod záštitou značek Perwoll-kultovní značky, soustředěné na tradice a inovace a Syoss, která je synonymem profesionální vlasové péče, vznikla v roce 2018 iniciativa #RethinkFashion–kampaň proti rychlé módě a plýtvání zdroji.

Diváci mohli sledovat módní přehlídku Filipa Vaňka a studentky návrhářství UMPRUM Hany Valtové, kteří si jako téma k přehodnocení vybrali černé sako. Jedná se o kolekci zčásti nastylizovanou a zčásti přetvořenou, kompletně však vytvořenou ze second handu Textile house, s tématem udržitelnosti.

Prostřední část večera patřila aktuální kolekci Borise Král‘e, kterou nazval Salon de nuit. Jak název napovídá, jedná se o večerní módu. Looky jsou vysoce elegantní a mají propracovanou siluetu. Modely jsou tvarované vycpávkami a podšívkami, aby jejich tvary ještě více podpořily ženskou siluetu. Objevuje se v nich motiv kohoutí stopy, který je převeden do tvarování samotného střihu, nebo štrasových střapců.

Závěrečná přehlídka patřila nové kolekci Prêt-à-porter Zuzany Kubíčkové, která je pokračováním řady Pop. Velká ramena, vysoký pas, nové krejčovské detaily a živá barevná paleta tvoří osvěžující look aktuální kolekce. Nadčasový šatník je nositelný na mnoho způsobů a po mnoho let tak zůstává základním posláním návrhářčiny Prêt-à-porter linie.

Divákům byl také představen nový charitativní projekt. Italská luxusní módní značka Elisabetta Franchi se rozhodla věnovat troje večerní šaty z kolekce jaro/léto občanskému sdružení Vetulus topmodelky Michaely Kocianové a pana Saši Jányho.

Dražba šatů na podporu informační platformy „Liga za seniorov“ na Slovensku proběhne na Instagramu Michaely Kocianové za pár dní, a tak mají všichni šanci zapojit se a podpořit tím důstojné stáří, které si zaslouží respekt a pomoc.

Akci slovem provázela Emma Smetana, která se také připojila k hudebnímu vystoupení Jordana Haje. Všechny kolekce předváděli modelky a modelové z agentury Elite Prague. Nechyběly mezi nimi ani topmodelky světového jména jakými jsou Denisa Dvořáková, Eva Klímková a Jana Tvrdíková.

Nové kolekce návrhářů si přišly prohlédnout Daniela Peštová, Tereza Maxová, David Kraus, Barbora Podzimková Černá Albert Černý, Jan Černý, Petra Svoboda, Jitka Schneiderová, Andrea Bartošková, Eva Perkausová a Saša Jány, který zastřešil kreativní koncept celého večera.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.