Sociální sítě
Nahoru

Víte kde jsou nově klimatické lázně? A kde si užijete festival Knižní lázně i Jazzový festival?

Mariánské Lázně se vedle Lázní Kynžvart staly druhým lázeňským městem v regionu, které získalo prestižní status klimatických lázní. Zeptali jsme se, jak toto ocenění vnímá Reinhard Wall, ředitel hotelu Falkensteiner Spa Resort Marienbad.

Reinhard Wall – Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Očekávali jste, že by Mariánské Lázně někdy mohly získat toto ocenění, jež je podobné označení Heilklimatischer Kurort, které se uděluje v německy mluvících zemích?

Město Mariánské Lázně má ideální vlastnosti a pevný základ pro získání tohoto ocenění. Naprostá absence znečišťujícího průmyslu a odlehlé prostředí v přírodní rezervaci Slavkovský les zajišťují čistotu ovzduší, která je měřena po dobu tří let, aby byla certifikována jeho kvalita ve všech ročních obdobích. V tomto smyslu to není překvapení, ale certifikace přidá další důležitý prvek, který podtrhne známé výhody již světově proslulého lázeňského města. V pětihvězdičkovém Falkensteiner Spa Resort Marienbad terapeuti dlouhodobě integrují lázeňské bioklima a dobrou kvalitu vzduchu do svých procedur.

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Zaznamenali jste u svých hostů zájem o koupi balíčků s těmito procedurami? A které z mnoha balíčků patří k nejoblíbenějším?

Léčba respiračních onemocnění byla vždy součástí lékařského portfolia v Mariánských Lázních a certifikace jako Climatic Health Resort posílí jejich pověst. Blízké a snadno dostupné lesy, parky a turistické stezky v okolí města jsou však také velmi vhodné pro rozvíjející se požadavky městského obyvatelstva s vysoce dynamickým a náročným životním stylem, kteří naše služby vyhledávají. Ve Falkensteiner Spa Resortu nabízíme specifické balíčky, které kombinují zavedené léčby s nově vyvinutými, k nimž patří lesní koupel nebo ponádorová terapie. Tyto balíčky jsou zaměřeny na vzdělanou populaci, která se aktivně zapojuje do zdravého života. Slouží nejen k léčebným účelům, ale i k prevenci a také k aktivnímu udržování zdraví a k včasné nápravě negativních návyků. Cvičení ve zdravém prostředí jsou velmi účinná pro zvládání stresu a aktivní relaxaci, účinek je působivý a lze jej měřit před a po cvičení.

Spousta lidí řekne: Dobře, čerstvý vzduch… pojďme do lesa, nemusíme za to utrácet víc peněz. Ale na vašem programu musí být něco speciálního. Třeba regenerace lesním koupáním?

Je důležité pochopit, že lesní koupání není o fyzickém cvičení a nelze ho provádět bez řádného vedení. Lesní koupání (v původním japonském názvu: Shinrin Yoku) není procházka lesem. Jde o posloupnost cvičení určených pro malou skupinu, ale prováděných individuálně. Trenér musí být certifikovaný a část lesa, kde se koná, musí splňovat specifické požadavky. Cvičení si však může každý účastník zopakovat i poté někde jinde, individuálně.

Mariánské Lázně, pro které je to po zařazení západočeského lázeňského trojúhelníku na seznam UNESCO druhý velký úspěch v poslední době, mají nyní ještě větší atraktivitu pro turisty z celého světa. Věříte, že by to mohlo vzbudit větší pozornost pro Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně se i přes svou dlouhou historii vždy přizpůsobily moderní době. Nyní je to relevantnější než kdykoli předtím. Léčivé přírodní zdroje bez jakýchkoliv nepříznivých vedlejších účinků v kombinaci s nedotčenou přírodou, krásou jedinečného městského prostředí a fin-de-siecle art deco architekturou jsou všechno prvky, které znamenají pro Mariánské Lázně skvělou budoucnost, sloužící potřebám moderní společnosti.

Kolonáda v Mariánskych Lázních

Jazz v lázeňském resortu

Jestli chcete skloubit letní lázeňskou pohodu v Mariánských Lázních a jazz, dejte si do kalendáře Falkensteiner Summer Jazz festival. Druhý ročník jazzového léta pořádá v termínu od 14. července 25. srpna Falkensteiner Spa Resort Marienbad. Všechna představení začínají ve 20 hodin a zajišťují večer sofistikované zábavy, kterou si nejlépe vychutnáte při popíjení osvěžující sklenky vína při magickém západu slunce. Festival odstartoval vystoupením zpěvačky Lucie Hajíčkové s Ivan Audes Triem, kde působí také klavírista Kryštof Marek, vysoce uznávaný skladatel v oblasti jazzu a vážné hudby. Právě on pro svůj pozoruhodný talent, získal řadu ocenění, včetně prestižní ceny Český lev 2020 za hudební přínos k filmu Masaryk. Začátek festivalu bol vskutku fenomenální a na koho se můžete těšit dále? 21. července – Milan Angelo Trio, 28. července – Jericho Freer & Daniel Bulatkin Trio, 4. srpna – M.K. Collective, 11. srpna – Justin Lavash, 18. srpna – Peter Befort Trio, 25. srpna- Kvarteto Marka Novotného…Vše o letním jazzovém festivalu zde.

V Mariánských Lázních to žije – Festival Knižní lázně

Pro milovníky knih se uskuteční v Mariánských Lázních již počtvrté fetiavl Knižní Lázně a letos bude pečovat o duševní zdraví svých návštěvníků formou „literárního wellbeingu“. Třídenní letní akce pojatá jako setkání malých knižní nakladatelů, knihkupců a čtenářů se koná od 21. do 23. července. Ambasadory letošního ročníku jsou herečka Barbora Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec.

Stejně jako loni i letos vyhlásili organizátoři Knižních lázní spolu s partnerskými hotely, mezi které patří i Fakensteiner Spa Resort Marienbad a s Institutem lázeňství a balneologie Čtenářský pobyt pro širokou veřejnost. Právě důraz na čtení jako na podporu dobré duševní kondici a schopnosti porozumění a pozitivní komunikace je totiž jednou z hlavních myšlenek festivalu.

Většina programu je zdarma či za symbolický poplatek a přístupná široké veřejnosti, víkendový knižní jarmark i koncert je pro veřejnost zdarma. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Goout na zde.

Více z rubriky Travel

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.