Sociální sítě
Nahoru

Krásné vlasy celý týden

Lesklé, objemné, přitom poddajné, lehké a s viditelně definovanými vlnami. Nemusíte kvůli tomu do salonu. Vystačíte si s tím, co máte doma a jediné, co budete muset koupit, je prášek amla a olej z babobabu. Oboje nabízí česká značka My, výrobce přírodní kosmetiky nejvyšší kvality.

Amla je název pro indický angrešt, vyhledávaný pro svou neobyklou chuť harmonicky spojující sladkost, kyselost, hořkost a pálivost. Pudr z usušených a rozemletých plodů je vyhledávanou surovinou jak v tradiční indické medicíně, tak moderním kosmetickém průmyslu, kde je ceněn pro vysoký obsah vitaminu C a schopnost zpomalovat rozpad kolagenových vláken.

Amla pudr, My, 200 g/150 Kč, myskinfood.cz

Největší práci však amla odvádí na vlasech, a to zejména velmi suchých, kudrnatých a krepatých, které potřebují intenzivnější péči než je šampon, kondicionér a fén.

Připravte si domácí masku, po které budou vlasy živé, hydratované, vyživené a poddajné celých sedm dní.

Baobab olej, My, 50 ml/297 Kč, myskinfood.cz

Budete potřebovat 2 polévkové lžíce prášku amla, 2 polévkové lžíce kokosového oleje a jednu čajovou lžičku oleje ze semen baobabu, který má vynikající hydratační a vyhlazující účinky. Pokud máte tvaroh, přidejte ho polévkovou lžíci, případně zaměňte za zralé avokádo nebo banán. Vše do hladka rozmixujte tyčovým mixérem a naneste na vlhké vlasy – nemusejí být umyté, ale mokré ano. Zabalte do potravinové fólie a ručníku a nechte působit 30 až 60 minut. Pak, umyjte šamponem a ošetřete kondicionérem. Výsledek vás ohromí. Tak krásné vlasy jste ještě neměli.

Více z rubriky Průvodce českou kosmetikou

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.