Sociální sítě
Nahoru

Je třeba domácí mazlíčky připravovat na zimu?

Podzim přichází a s ním i chladnější a nevlídné počasí. My lidé už pomalu vytahujeme teplejší oblečení, bundy, šály a čepice, ale co naši domácí mazlíčci, jak ti se vypořádávají s koncem dlouhých teplých dní? Možná si častěji zalezou do teplého pelíšku a vymění si postupně letní srst za zimní. Ale stejně jako u nás dvounožců, tak i u psů a koček se na podzim prověřuje síla jejich imunity. A tak se vyplatí ji pořádně nakopnout.

Co se týče psů, i u nich se vyplatí myslet na prevenci proti prochladnutí. Takže pořízení funkčního oblečku, zejména pro ta menší plemena, pohybující se blízko studené země, není úplně od věci. A pokud prší, tak po procházce psí srst pořádně osušíme a nezdržujeme se venku déle, než je nezbytně nutné. Jestli pes žije celoročně na zahradě, kde má i boudu, tak určitě ocení, když mu ji před zimou pěkně zateplíme.

U koček se snášenlivost chladu liší plemeno od plemene. Norská lesní nebo sibiřská kočka zimu milují, bezsrstý sphynx ji vyhledávat určitě nebude. Kočka, která žije výhradně doma nejspíš ani moc netuší, jaké roční období právě je. Takže tam se ochlazení příliš řešit nemusí. Venkovní kočky budou ale potřebovat zajistit nějaké teplejší zázemí, kam si mohou v případě potřeby schovat a kde budou mít ideálně i misku s vodou a krmením.

V zimě se krmí jinak

Jídelníček v zimním období je u koček i psů kapitola sama pro sebe. Čím je chladněji, tím více energie musí zvířata vydat na udržení tělesné teploty a na tvorbu dostatečné vrstvy podkožního tuku. Hodí se jim proto někdy zvýšit i přísun krmiva. Zkušení chovatelé zvířat dokonce dokážou podle zkrmených dávek a chuti k jídlu poznat, jak tuhá zima bude. Čím více tuku mají mazlíčci pod kůží, tím více budeme drkotat zuby.

V období plískanic a počasí, že by psa nevyhnal, dávejte svým mazlíčkům co nejkvalitnější krmivo. Už přece dávno víme, že ve vyváženém trávení je klíč k dobré imunitě. Kočkám ke krmivu můžete přidat třeba kapsičky Brit Care s králíkem, které jsou obohacené o rakytník a lichořeřišnici. Tím doplní i potřebné vitamíny. Na psí imunitu je zaměřené krmivo Brit Care Dog Hypoallergenic s jehněčím, v němž jsou obsažená i probiotika a ostropestřec na posílení jaterních funkcí. Pejsky určitě potěší i nový pamlsek, který pomáhá čistit zuby a zároveň prospívá imunitě Brit Dental Stick.

Hustá srst nejlépe zahřeje

A aby vašim zvířecím miláčkům opravdu nebyla zima, měli byste se zaměřit i na jejich kožíšek. Kočičkám pomůže vyčesávání, kůže se prokrví a odstraní se případné chuchvalce. Kvalitu kočičí i psí srsti podpoří také lososový olej Brit Care Salmon Oil, psům můžete dopřát i nové vitamínové pamlsky Brit Vitamins Skin and Coat zaměřené právě na tuto oblast. Doporučuje se srst pravidelně kontrolovat, protože na psy číhá v tomto období i nepříjemnost v podobě roztoče s názvem Sametka podzimní, jejíž kousance způsobují silnou alergickou reakci. Naštěstí se Sametky dají snadno zlikvidovat antiparazitním sprejem nebo šamponem. Takže si nenechte zkazit náladu, proti depresím bojujte dlouhými procházkami s vašimi mazlíčky a podzim užívejte plnými doušky.

Více z rubriky Mazlíčci

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.