Sociální sítě
Nahoru

V jednoduchosti je krása: Dveře IDEA od JAP FUTURE

Minimalismus už není jako dříve jen doménou umění, filozofie nebo architektury, ale stal se z něj vyhledávaný životní styl. Interiér a design jsou další oblasti, do kterých minimalismus postupně pronikl.

Přerovská firma JAP FUTURE má tento moderní trend ve svých genech a všechny interiérové prvky, které v poslední době sama vyvinula a uvedla na trhu, mají tento vyhledávaný aspekt. Modelová řada dveří IDEA DOOR, tvořená modely IDEA, IDEALINE a IDEANET, je jednoznačným dokladem zmíněného přístupu.

Minimalismus s nádechem technicismu, to je přesná charakteristika základního modelu celé řady dveří IDEA. Prosté spojení klasických materiálů, eloxovaného hliníku a kaleného skla v podobě obvodového rámu a jeho výplně vytvářejí dveře s jednoduchým designem zbavené všeho nadbytečného. Moderní trend reflektuje varianta dveří WOOD. Rám těchto dveří je z hliníku, který je obalen dýhou v dekoru ořech nebo dub. Skleněná výplň je k dispozici v mnoha provedeních od čirého skla, přes satinato, planibel až k pískované sklu a GROFOSKLU.

Otočné dveře IDEA, zárubeň GARDE

Model dveří IDEALINE to je neotřelé provedení výplně skla, pro které je charakteristické pohledové rozdělení skla subtilními svislými nebo vodorovnými hliníkovými profily v různých vzájemných uspořádáních, takže fantazie může pracovat naplno. Členění skla je možné v šesti základních variantách-HORIZONTAL, FRISKY, THIN, VERTICAL, LEAVE a CHESS, které lze na přání zákazníka atypicky upravit. Nově je k dispozici varianta WOOD, u které jsou dveře tvořeny obvodovým hliníkovým rámem, skleněnou výplní tloušťky 5 mm a členěním v ploše. Hliníkový rám dveří a profily použité pro plošné členění jsou obaleny dýhou v dekoru ořech nebo dub.

Posuvné dveře IDEALINE WOOD HORIZONTAL v posuvu PREMIUM

Třetím do party je model IDEANET, který vychází z modelu Idea a je doplněný navíc zlatou nebo stříbrnou kovovou sítí zalaminovanou mezi dvěma skly. Jde o originální provedení skleněné výplně, díky kterému dveře získaly zvláštní ozdobný a funkční prvek v podobě odrazu světla, kterému dává 3D holografický efekt.

Posuvné dveře IDEANET v posuvu PREMIUM, obklad stěny EFEKTA

Dveře IDEA, IDEALINE i IDEANET jsou k dispozici v otočné i posuvné variantě. Perličkou ke zdůraznění je symbiotické spojení otočného provedení dveří se zárubní GARDE, což představuje TOP řešení prosklených příček se subtilními rámy v bytových i kancelářských interiérech. Posuvná varianta dveří je naopak plně kompatibilní s posuvnými systémy PREMIUM, TRIX i stavebními pouzdry z produkce JAP FUTURE.

Dveřní rám z eloxovaného hliníku lze povrchově upravit dle vzorníků barev RAL K7, NCS, Creative Metallic a k výběru je i dostatek typů skel včetně neprůhledných, které dokážou vytvořit intimní prostředí a dveře tak lze smysluplně použít pro oddělení koupelny nebo šatny od ložnice.

Modelová řada dveří IDEA DOOR zaujme střídmostí, čistými liniemi a tradičními materiály. V duchu známého rčení, že méně je někdy více, doplňuje jednatel společnosti JAP FUTURE, Petr Paksi: „Modely jsme oprostili od všeho nepodstatného, ne však od kvalitního provedení, moderního vzhledu, vysoké pevnosti a odolnosti“. Přesvědčte se sami na japcz.cz.

Více z rubriky Bydlení

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.