Sociální sítě
Nahoru

Jihotyrolské skiareály prodlužují jarní provoz

Zima, alespoň v podobě lyžařských radovánek ještě zdaleka nekončí, přestože na českých horách už se mnohde dávno zavřelo. Skiareály v Jižním Tyrolsku, nejsevernější italské provincii, nejen, že zachovají původní plány, ale naopak ještě prodlužují provoz. Lyžovat se v nich bude až do Velikonoc a dále do dubna.

V údolích sice už přebírá vládu jaro a sluneční paprsky i ve vyšších pasážích přes den vyženou rafičky teploměrů hodně vysoko, sněhová nadílka nedávných dní a perfektní úprava sjezdovek však dovolí lyžařům užívat si březnovou i ještě pozdější lyžovačku.

S teplým počasím nic nenaděláte. Ale každou noc poctivě upravujeme všechny sjezdovky a jakmile je to možné, dosněžujeme. To se daří téměř každou noc. Povětšinou dopoledne pak zůstanou výborné podmínky pro lyžování. Ale nebojte, nepoužíváme žádnou chemii, je to jen voda, která se vrátí zpátky do přírody. Tak to platí v celé Itálii,“ říká Marco Pappalardo, marketinkový ředitel Dolomiti Superski, největší sítě lanovek a vleků na světě. „Zimní sezona nám běží velice dobře. V polovině března zaznamenáváme okolo pětiprocentní nárůst využití vleků a lanoven oproti loňskému roku,“ dodává.

Až do Velikonočního pondělí 1. dubna se bude podle původního plánu jezdit v Carezze v Eggentalu, na Plose u Brixenu, na Rosskopfu ve Sterzingu, v areálu Meran 2000, dále pak menších střediscích v Reisenwaldu, Watles a Trafoi, kde žije legendární slalomář Gustavo Thöni. Schwemmalm bude jezdit ještě o den déle.

Až do soboty 6. dubna se pokračuje v Haideralmu/Schönebenu na břehu Reschensee s ikonickým potopeným kostelem. O den později v neděli 7. dubna vytrvají v Alta Badia, Obereggenu, Val Gardeně a Seiser Almu, 3 Cime Dolomites, Klausbergu a Speikbodenu v Ahrntalu, na Gitschberg-Jochtal, v Ladurns, malebném Pfelders a na ledovci ve Schalstalu. Čechy nejoblíbenější Kronplatz plánuje provoz až do 14. dubna, i když ne v kompletním počtu lanovek a sjezdovek – tady podrobněji sledujte aktuální situaci na webu a sociálních sítích. V těchto dnech se ale připravuje stále kompletní porce 121 km sjezdovek, uzavřena je pouze U-rampa ve snowparku. Nejdéle se chystají vydržet v nejvýše položeném jihotyrolském skiareálu v Suldenu pod Ortlerem, až do 1. máje.

Skipasy teď nakoupíte za výhodnější ceny. Například Dolomiti Superski, nejrozsáhlejší síť skiareálů na světě, kam patří ty největší jihotyrolské, nabízí akce Dolomiti Springdays skipas na sedm dní za cenu 6denního (od 16. 3. do 1. 4.), nebo skipas na čtyři dny za cenu 3denního (od 2. do 14. 4.). V celém Skiworldu Ahrntal jezdí děti do 8 let s rodiči zdarma a od 2. 4. stojí denní skipas 56 eur/dospělý. Nebo třeba v Suldenu se posledních deset dní sezony bude jezdit za 42,50 eur/dospělý.

Lyžování vám zpestří řada doprovodných akcí, ať už kulinářských, nebo ochutnávek vín v podobě wine safari či hudebních festivalů, často už pod otevřeným nebem. Například od 15. do 17 března se koná Sýrový festival v Sand in Taufers, tradiční Winesafari v Alta Badia 24. března. Swingový festival proběhne 15.-20. 3. na Seiser Almu, Rock the Dolomites ve Val Gardeně 15.-23. 3. Na 3 Cime si můžete pronajmout kabinku lanovky na Helmjet k soukromé večeři, pokračují procházky s průvodci na sněžnicích na mnoha místech, nebo i třeba s lamami v Lutagu.

Více z rubriky Hory

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.