Sociální sítě
Nahoru

Rado Centrix: špetka luxusu na dámském zápěstí

Švýcarská značka Rado proslula originálním čistým designem svých hodinek a intenzivním vývojem v oblasti high-tech materiálů s vysokou odolností proti mechanickému poškození. Vůbec první hodinky s odolným pouzdrem představila roku 1962 – tedy před padesáti lety! Při této příležitosti byly na letošním veletrhu v Basileji představeny dvě významné novinky: celosvětově nejtenčí hodinky s high-tech keramickým pouzdrem a nový vysoce odolný materiál Ceramos, o kterých portál iLuxus již informoval.Tyto oslavy kulatého výročí však navíc doplnil zisk prestižního ocenění Red Dot Design Award 2011 za design hodinek Rado Ceramica Digital Automatic. Nadšení je o to větší, pokud se přihlédne ke skutečnosti, že na letošní ročník bylo přihlášeno více než 4400 produktů od 1700 značek ze 60 zemí! V průběhu posledních dvou desetiletí značka Rado získala celkem 27 cen v mezinárodních designových soutěžích včetně 6 ocenění Red Dot Design Award.Velmi zajímavou a decentní letošní novinkou, která je z již zmíněných důvodů médii opomíjená a v rámci oslav úspěchů přehlížená, je nový přírůstek do rodiny Centrix. Ta se vyznačuje kulatými pouzdry s protaženými nožkami, které přecházejí v elegantní tah. Novinka Centrix White Jubilé vznikla z kombinace oceli a bílé keramiky v případě pouzdra a ze seskupení oceli a bílého kaučuku v případě tahu. Model je určený dámám, které shání hodinky pro každodenní nošení a přesto si potrpí na kapku luxusu v podobě čtyř diamantových indexů. Ty jsou jediným zvýrazněním stříbrného kartáčovaného číselníku, který jinak nabízí trojici leštěných ruček a aperturu pro datum. Tyto hodinky s quartzovým strojkem ETA vyjdou na 30 800 Kč a pořídit je lze v síti Klenotnictví Dušák – www.dusak.cz.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.